11 C
Zator
niedziela, 2 października 2022
- REKLAMA -

Przed Nami Zatorski Tydzień Naukowców. Co to takiego?

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Szanowni Państwo,

W dniach od 20 do 26 września br. Gmina Zator we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie organizuje Zatorski Tydzień Naukowców. W ramach tego wydarzenia zaplanowaliśmy dla Państwa wykłady, konferencje, spotkania oraz wywiady z mieszkańcami. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest pod linkiem

Podczas Zatorskiego Tygodnia Naukowców Urząd Miejski w Zatorze wspólnie z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, Towarzystwem Miłośników Ziemi Zatorskiej oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury tworzyć będzie archiwum społeczne Gminy Zator. Gromadzone, dokumentowane i digitalizowane będą ślady naszej przeszłości w tym zdjęcia, wspomnienia czy rodzinne pamiątki. Szczególnie ważnym dla nas jest utrwalenie historii codzienności naszych mieszkańców poprzez organizowane wywiady i rozmowy. Gorąco Państwa zachęcamy do włączenia się i współtworzenie archiwum społecznego Gminy Zator. Osoby zainteresowane udziałem i podzieleniem się rodzinnymi archiwaliami, wiedzą oraz wspomnieniami proszone są o kontakt z Działem Rozwoju, Oświaty i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Zatorze pod nr tel. 33 8421 215 wew. 16. Wywiady i spotkania z mieszkańcami odbędą się w pomieszczeniach budynku Rynek 2.

Szanowni Państwo poszukujemy zarówno zdjęć z rodzinnych albumów i dokumentów z archiwów domowych, jak również relacji przybliżających życie codzienne oraz historię osób, których losy splotły się z tymi miejscami. Z fotografii i innych archiwaliów udostępnionych przez osoby prywatne do digitalizacji oraz z nagrań relacji mieszkańców powstanie cyfrowa baza materiałów, która umożliwi nie tylko pogłębienie wiedzy o przeszłości oraz tożsamości Gminy Zator, ale także da możliwość poznania bliżej historii ludzi, którzy postanowili tutaj żyć, założyć rodzinę oraz realizować swoje pasje.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się i udziału w tworzeniu archiwum społecznego Gminy Zator.

Burmistrz Zatora
Mariusz Makuch

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
11 ° C
14.1 °
9.6 °
73 %
6.8kmh
82 %
niedz.
16 °
pon.
10 °
wt.
12 °
śr.
18 °
czw.
20 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -