26 C
Zator
sobota, 15 czerwca 2024
- REKLAMA -

PRZECISZÓW XV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu wręczył puchar za najlepszy model wozu bojowego w XV Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych, Przeciszów 2015.

W niedzielę 20 września 2015 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Przeciszowie o godzinie 13.30 odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród zwycięzcom jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych.

Organizatorami Konkursu był Urząd Gminy w Przeciszowie, Klub Modelarski Orzeł oraz Biblioteka Gminna w Przeciszowie. Natomiast patronat honorowy nad tegorocznym konkursem sprawowali: Bogdan Cuber – Wójt Gminy Przeciszów, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Tadeusz Arkit – Poseł na Sejm RP

W konkursie wzięło udział 260 modelarzy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Rosji, którzy łącznie zaprezentowali 635 modeli kartonowych pojazdów, samolotów, okrętów, pociągów, rakiet, sprzętu wojskowego oraz  budowli. Główną nagrodą o którą rywalizowali modelarze był Puchar Wójta Gminy Przeciszów i zdobył go Marcin Owsiński.

Z kolei Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu ufundował Puchar dla autora najlepszego modelu wozu bojowego, który zdobył  Jan Musiał. Ponadto puchary ufundowali również Poseł na Sejm RP – Tadeusz Arkit, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Starosta Oświęcimski.

Dodatkowo podczas niedzielnej wystawy zwiedzający na specjalnych stoiskach przygotowanych przez Policję i Straż Pożarną mogli obejrzeć sprzęt służbowy i pojazdy służb ratunkowych.  Ponadto została również oficjalnie otwarta wystawa pt.: Na burzliwych wodach, przedstawiająca modele okrętów z czasów II Wojny  Światowej autorstwa Waldemara Góralskiego, Mariusza Motyki oraz Andrzeja Sobuckiego w ilustracjach Piotra Forkasiewicza.

Na zakończenie jubileuszowej gali finałowej modelarze, biorący udział w konkursie podziękowali Panu Łukaszowi Fuczkowi z Klubu Modelarskiego Orzeł w Przeciszowie za zainicjowanie, trud i ogromne zaangażowanie, które wkłada co roku w organizację konkursu.

W konkursie modeli kartonowych puchar i nagrody rzeczowe ufundował także Bank Spółdzielczy w Zatorze.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
26 ° C
26.1 °
25.5 °
51 %
3kmh
34 %
sob.
26 °
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
28 °
śr.
23 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -