18 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

#PRZECISZÓW Policjanci promowali akcję zbierania plastikowych nakrętek, zainicjowaną przez strażaków ochotników.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ubiegłym tygodniu (14.05.2021) przed Strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie stanął nakrętkowy wóz strażacki. W promocji tej wyjątkowej inicjatywy na rzecz zbiórki funduszów na leczenie chorych dzieci, strażaków wsparli koledzy z oświęcimskiej drogówki.

Wyjątkowy wóz został zaprojektowany przez Rafała Madeja Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie. Wrzucenie nakrętek do środka spowoduje, że w wozie włączą się sygnały świetlne i dźwiękowe. Patronat nad wozem objęła fundacja Warto żyć dla Kogoś z oddziałem w Tychach.

Strażacy i policjanci zachęcają wszystkich mieszkańców do regularnej segregacji odpadów i zbierania plastikowych zakrętek, wieczek i pokrywek. Następnie należy je wrzucić do specjalnych pojemników, takich jak przeciszowski nakrętkowy wóz strażacki czy też do pojemników w kształcie serca przygotowanych przez przedstawicieli fundacji Pozytywni,  znajdujących się w wielu miejscach na terenie powiatu oświęcimskiego.

Każdy może pomóc choremu dziecku, chroniąc przy tym przyrodę.

Przez zbieranie nakrętek możemy pomóc osobom potrzebującym, a ponadto mamy wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, ponieważ odkręcone nakrętki z butelek i pojemników, zostaną wykorzystane ponownie na nowe produkty.

Strażacy i policjanci zachęcają wszystkich mieszkańców do regularnej segregacji odpadów i zbierania plastikowych zakrętek, wieczek i pokrywek. Następnie należy je wrzucić do specjalnych pojemników, takich jak przeciszowski nakrętkowy wóz strażacki, pojemników w kształcie oktagonu z naklejonym sercem, przygotowanych przez przedstawicieli fundacji Pozytywni, czy też pojemników w kształcie serca ufundowanych przez mieszkańców różnych miejscowości z inicjatywy Pani Agnieszki Szczerbowskiej.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
18 ° C
19.4 °
16.5 °
79 %
1.6kmh
35 %
niedz.
24 °
pon.
23 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -