- Reklama - strony internetowe dla noclegów

21 listopada br. w Operze Wrocławskiej odbyło się wręczenie nagród laureatom drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie. Była ku temu specjalna okazja – podsumowanie 24 edycji  Europejskich Dni Dziedzictwa  w Polsce zrealizowanej pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

I Gra Miejska „Wędrówka śladami przeszłości” – zdobyła  II nagrodę w tym konkursie.
Gra Miejska, której dwie tury odbyły się w 2015 roku to duże przedsięwzięcie edukacyjne,  staje się tradycją w naszym mieście (Kolejna 3 tura odbyła się we wrześniu 2016). Inicjatorem i koordynatorem działań z grupą uczniów jest Małgorzata Bernowska. To wielki sukces zatorskiego ZSO na skalę ogólnopolską. Prestiż dla szkoły i miasta.

Do konkursu nadesłano 39 zgłoszeń, z których wybrano 11 aktywności do ścisłego finału. Projekt zatorski znalazł się wśród najwyżej nagrodzonych –  z nagrodą w wysokości 15 000 złotych.

Projekt upowszechnia wiedzę o zabytkach lub przestrzeni zabytkowej, angażuje uczestników do poznawania zabytków oraz przyczynia się do zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych.

Bliższe informacje na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa: http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3349 oraz na na fanpage Gry Miejskiej

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here