5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Powrócą pociągi pasażerskie przez Zator

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej od 1 października na linię nr 94 Kraków – Oświęcim mają powrócić pociągi pasażerskie. Na razie tylko do Przeciszowa przez Brzeźnicę, Spytkowice i Zator.

Od 1 października na linii kolejowej 94 Kraków – Oświęcim przez Skawinę, Brzeźnicę, Spytkowice i Zator mają zostać przywrócone regularne połączenia pasażerskie. To dobra wiadomość dla podróżujących koleją. Jak możemy się dowiedzieć z korekty rozkłady jazdy pociągów wprowadzonej od niedzieli (4.09) ujęto w nim połączenia pasażerskiej w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kolei Małopolskich. Na razie nie do samego Oświęcimia, ale do Przeciszowa. Ograniczenie wynika z prowadzonych na tej linii remontów. W dni robocze do Przeciszowa i z powrotem do Krakowa ma jeździć po 10 par pociągów, a w soboty i niedziele po 8 par pociągów.

Na dwutorowej linii kolejowej nr 94 między Krakowem i Oświęcimiem, przez Brzeźnicę i Spytkowice, oprócz codziennego pociągu „Energylandia” odbywa się jedynie intensywny ruch towarowy.

Szybka Kolej Aglomeracyjna to system połączeń kolejowych łączący centrum Krakowa z jego przedmieściami i ważniejszymi miastami województwa małopolskiego. Połączenia na niej obsługują Koleje Małopolskie wspólnie z Przewozami Regionalnymi.

Rozkład dostępny na https://rozklad-pkp.pl/

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -