1.3 C
Zator
środa, 1 lutego 2023
- REKLAMA -

Poszła na grzyby, znalazła… pocisk z czasów II Wojny Światowej

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

To był zwykły dzień. Piątek, koniec okresu pracy i początek upragnionego weekendu. Nic nie stało na przeszkodzie, by zorganizować przechadzkę na grzyby.

Samo grzybobranie również zaczęło się bez większych ekscesów. Ot, tak już bywa – grzyby są albo ich nie ma. Ale kiedy bohaterka naszego artykułu natknęła się na dziwny, zardzewiały kształt, to już znacznie podważyło zwyczajność tego dnia.

Krótkie oględziny nie przyniosły najmniejszych wątpliwości – to pocisk artyleryjski. Niewybuch. Kobieta słusznie wzięła do ręki telefon i zadzwoniła pod numer alarmowy 997. Na miejsce w zaskakująco szybkim tempie przybyli policjanci. Rozpoczęli standardowe procedury przy takiej sytuacji, czyli po pierwsze zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Następnie wezwali krakowskich saperów.

Przyjazd minerów z oczywistych przyczyn musiał trochę potrwać. Przez cały ten czas na miejscu stacjonowali funkcjonariusze. Kiedy specjalistyczna grupa dotarła na miejsce, jej członkowie orzekli że jest to niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Przy użyciu odpowiedniego sprzętu zabezpieczyli pocisk i zabrali ze sobą.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
opady śniegu
1.3 ° C
2.9 °
-0 °
98 %
8.8kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -