10.3 C
Zator
niedziela, 2 października 2022
- REKLAMA -

Ponad 40 000 zł – to wynik 2. Pozytywnego Bazaru Charytatywnego dla Maciusia Matusiaka z Osieka!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
Ten efekt, jak i liczba gości, którzy w niedzielę przybyli do sali Wiejskiego Domu Kultury w Osieku przeszły najśmielsze oczekiwania członków, sympatyków i wolontariuszy stowarzyszenia Pozytywni, którzy byli organizatorem bazaru. 

Bazar to przede wszystkim stoiska, te osieckie zapełniły się ponad tysiącem ręcznie wykonanych, różnymi technikami ozdób świątecznych. Część z nich stanowiły prace konkursowe na Najpiękniejszą Pozytywną Ozdobę Świąteczną.

„Na konkurs napłynęło ponad 400 prac, to ogromna liczba. Cieszę się z tak dużego odzewu. Warto również podkreślić poziom wykonanych prac i ich pomysłowość” – mówi Magdalena Momot, pomysłodawczyni konkursu i wolontariuszka stowarzyszenia Pozytywni.

Były gwiazdy betlejemskie, swojskie wędliny, wędzone osobiście przez tatę i wujka chorego Maciusia. Na stoisku gastronomicznym Pozytywni serwowali żurek, bigos, prażone, specjalną Pozytywną Herbatę, pyszności i smakowitości dla dzieci. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też słodkie wypieki. 

Ze swojego stoiska w szybkim tempie znikały, także maskotki zebrane w ramach akcji Weź pluszaka za piątaka. Dzieci chętnie, też poddawały się malowaniu twarzy, a w tym czasie ich rodzice mogli zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru w organizmie. 

Atmosfera świąt utrzymywała się przez całe siedem godzin trwania bazaru. Przed WDK stanęła sześciometrową choinka. W sali Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty, a ze sceny płynęły zimowe i świąteczne nuty oraz kolędy i pastorałki.

Zadbali o to orkiestry dęte z Osieka i Głębowic, chóry Osieczanie i Wrzos z Głębowic oraz Zespół Pieśni i Tańca Kotlina z Osieka. Wspaniały popis wokalny w recitalu dała Maria Ferdyniok, a towarzystwo prawdziwie rozgrzała gwiazda bazaru, grupa Becky True Band.

Ci, których Pozytywna atmosfera zbyt mocno rozgrzała mogli się ochłodzić podczas konnego spaceru, przejażdżki bryczką lub nowym wozem bojowym Ochotniczej Staży Pożarnej w Osieku, który druhny i druhowie dumnie prezentowali przed WDK.

„Bardzo się cieszę, że w naszym bazarze uczestniczyło tak wielu mieszkańców nie tylko Osieka, ale także wielu okolicznych miejscowości. Jestem też wdzięczny naszym partnerom, sponsorom i wolontariuszom, bo to dzięki nim i gościom bazaru osiągnęliśmy sukces, a nawet dwa. Po pierwsze, zebraliśmy dla Maciusia Matusiaka 41 009, 50 złotych, a po drugie, takiej imprezy w Osieku jeszcze nie było” – mówi Sławomir Momot, osieczanin ze stowarzyszenia Pozytywni.

Pozytywny bazar ma swój ciąg dalszy w internecie. W grupie Pozytywni – Aukcje Dzieciom na Facebooku będzie można zdobyć wędliny drobiowe, szynki, karczek, boczek, a także swojski smalec.

„Tak, jak w ubiegłym roku chętni będą mogli też nabyć ręcznie wykonane ozdoby” – dodają Pozytywni.

Poniżej galeria zdjęć: 

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
10.3 ° C
12.3 °
9.1 °
78 %
3.9kmh
99 %
niedz.
11 °
pon.
10 °
wt.
11 °
śr.
19 °
czw.
20 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -