10.8 C
Zator
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

Pomoc miała twarz kobiety – przyjdź na konferencję i poznaj działalność kobiet podczas II wojny światowej.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Kim były kobiety, które z narażeniem życia niosły pomoc potrzebującym, brały czynny udział w operacjach wojskowych – niejednokrotnie na równi z mężczyznami, pomagały wszystkim potrzebującym?

Poznaj historię niesamowitych kobiet – ich odwagę i waleczność. Podczas konferencji, która odbędzie się 31 marca w siedzibie MCEAH przy ul. Leszczyńskiej 15 w Oświęcimiu, zaprezentowane zostaną niezwykłe historie kobiet, które ocaliły wiele osób. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Działalność charytatywna, pomoc więźniom, uchodźcom i dzieciom – to główne obszary działalności kobiet, które angażowały się we wszelką pomoc podczas II wojny światowej. Te dzielne bohaterki zasługują na szczególne uznanie. Podczas konferencji m.in. dr Anna Czocher przedstawi wyjątkową historię kobiet oraz ich znaczącą rolę, jaką odegrały podczas jawnej i konspiracyjnej działalności pomocowej podczas okupacji niemieckiej oraz związane z tym koszty i ryzyko jakie ponosiły. Oficjalnie działająca na terenie Generalnego Gubernatorstwa polska organizacja charytatywna Rada Główna Opiekuńcza (RGO) i podległe jej placówki zatrudniały pracowników, wśród których znaczącą część stanowiły kobiety. To one angażowały się we wszystkie rodzaje pomocy, zarówno charytatywnej – docierały do wszystkich grup potrzebujących, ale też pełniły funkcję żołnierzy podziemnej armii, pracowały w konspiracji. Na co dzień łączyły służbę w podziemiu z pracą w placówkach charytatywnych.

Konferencja „Pomoc miała twarz kobiety” – KIEDY I GDZIE?

31 marca (czwartek), godzina 10:30. Wydarzenie ma charakter hybrydowy – stacjonarnie w siedzibie MCEAH przy ul. Leszczyńskiej 15 w Oświęcimiu, online (dla osób indywidualnych i szkół) po wcześniejszej rejestracji (do 28 marca 2022r.): https://www.auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/konferencja-pomoc-miala-twarz-kobiety-31-marca-2022-r-,2284.html. Osobisty udział w wydarzeniu jest możliwy tylko za zaproszeniem.

Podczas konferencji będzie można wysłuchać czterech wykładów, które wygłoszą dr Anna Czocher z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Piotr Setkiewicz, dr Jacek Lachendro Teresa Wontor – Cichy z Centrum Badań na Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau.

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
12.4 °
9.9 °
73 %
3kmh
100 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -