8.9 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze otrzymali radiowóz terenowy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Kia Sportage to nowy oznakowany radiowóz Komisariatu Policji w Zatorze. Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki pracy z władzami gminy Zator, które sfinansowały część jego zakupu. Druga część środków pochodziła z budżetu przeznaczonego na modernizację policji.

Wczoraj (08.12.2022) w Komisariacie Policji w Zatorze odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego radiowozu oznakowanego typu SUV. W tym wyjątkowym wydarzeniu wziął udział Mariusz Makuch Burmistrz Gminy Zator, Stanisław Orlicki Przewodniczący Rady Miasta oraz ksiądz Jacek Wieczorek Proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Wojciecha i Jerzego w Zatorze.

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz lokalnych za okazane wsparcie i realizację promesy na kwotę 65 000 złotych przekazanej już w czerwcu br. podczas otwarcia Komisariatu Policji w Zatorze na zakup samochodu terenowego. Podkreślił, że działanie to wskazuje, że samorząd czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie.

Komendant Komisariatu Policji w Zatorze podinspektor Dariusz Kulig w słowach podziękowania również podkreślił, że zakup nowego radiowozu wartego 166 000 był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Zator. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny terenowy radiowóz w znacznej mierze usprawni ich działania.

Przedstawiciele gminy Zator potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców, a także turystów odwiedzających Dolinę Karpia jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem, policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.

Po przemówieniach policjanci zaprezentowali nowy radiowóz.

Nowy policyjny terenowy wóz to KIA Sportage

Radiowóz Kia Sportage  ma silnik benzynowy 1.6 T-GDI o mocy 150 Km z manualną, sześciobiegową skrzynią. To samochód, który  może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Jest wyposażony w system łączności dla służb mundurowych, czujnik wraz z kamerą cofania, specjalne oświetlenie uprzywilejowania oraz inne wyposażenie niezbędne policjantom w służbie. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach, które charakteryzuje się szerokimi żółtymi pasami fluorescencyjnymi.

 

Info: KKP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
8.9 ° C
11.5 °
7.8 °
82 %
2kmh
100 %
pon.
9 °
wt.
17 °
śr.
12 °
czw.
15 °
pt.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -