10.6 C
Zator
sobota, 25 marca 2023
- REKLAMA -

Podpisano umowę na budowę chodnika w Graboszycach przy ul. Św. Andrzeja w Graboszycach

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

13.03.2023 r. w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu podpisano umowę na przebudowę dróg powiatowych i gminnych w Małopolsce Zachodniej. Środki na modernizację dróg lokalnych pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Samorząd Gminy Zator otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 323 tys. zł wsparcia na przebudowę drogi gminnej 510424K (w km od 0+015 do km 0+149) ul. Św. Andrzeja w Graboszycach. Zadanie dotyczy budowy chodnika wraz z odwodnieniem i przebudową jezdni. W ramach zadania powstanie 95 metrów chodnika pomiędzy ul. Łączną, a ul. Nadziei, zostanie przebudowana nawierzchnia na tym odcinku drogi oraz  powstanie 130 metrów kanalizacji deszczowej. Budowa chodnika ma celu głównie poprawę bezpieczeństwa pieszych poruszających się pomiędzy cmentarzem a kościołem w Graboszycach,  a także pieszych poruszających się w kierunku szkoły, remizy strażackiej, idących na siłownię zewnętrzną oraz do Parku Św. Andrzeja Apostoła. Burmistrz Zatora dziękując za przyznane środki powiedział  „To odpowiedź na oczekiwania i postulaty naszych mieszkańców”

W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda małopolski Łukasza Kmita, starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, posłowie Dorota Niedziela i Rafał Bochenek, przedstawiciele Rady Powiatu w Oświęcimiu Kazimierz Homa, Adam Bilski i Jarosław Jurzak oraz radny oświęcimski Waldemar Łoziński.

Otrzymana kwota dofinansowania z RFRD to 323 369,00 zł co stanowi ok 50%  całkowitego kosztu realizacji (wg. kosztorysu inwestorskiego) wynoszącego 646 738,35 zł.   Przewidywany termin realizacji zadania to koniec października 2023 r. (jednak ostateczna data zostanie określona po wyborze wykonawcy zadania i podpisaniu umowy na realizacje prac).

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.6 ° C
13.7 °
9.6 °
84 %
4.7kmh
87 %
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
7 °
wt.
3 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -