11.5 C
Zator
czwartek, 23 marca 2023
- REKLAMA -

Piękne jubileusze

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

18 par małżeńskich odebrało wczoraj (27 października) medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal przyznawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej na wniosek burmistrza parom, które przeżyły ze sobą 50 lat. Podczas uroczystości kwiaty i upominki otrzymali także małżonkowie, którzy mają za sobą 60 i 65 lat wspólnego życia!

Nim rozpoczęła się uroczystość w Regionalnym Ośrodku Kultury, jubilaci uczestniczyli we mszy św. koncelebrowanej. Koncelebransami byli proboszcz zatorskiej parafii ks. Jacek WIeczorek oraz ks. kanonik Mariusz Susek, prywatnie syn jubilatów: Jadwigi i Wiesława Susków.

Gospodarzami uroczystości w ROK byli Burmistrz Mariusz Makuch oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Orlicki.

– Życie dwojga ludzi na przestrzeni tylu wspólnych lat zapewne nie składało się tylko z dobrych, jasnych i szczęśliwych chwil. Prawdopodobnie w przeszłości wielokrotnie doświadczyliście Państwo momentów zwątpienia, czy zniechęcenia. Jednak wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi i poszanowanie dla wspólnie złożonej obietnicy – pozwoliły te wszystkie przeciwności zwyciężyć – mówiła podczas uroczystości Anita Kurzak, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Zatorze.

Gratulacje oraz życzenia zdrowia i pomyślności złożyli burmistrz, przewodniczący oraz ks. Jacek Wieczorek.

Żelazne Gody, czyli jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Żelazne Gody: Władysława i Leon Ortmanowie z Zatora oraz Irena i Franciszek Siepakowie z Podolsza. Diamentowe Gody (60 lat wspólnego życia) obchodzili w tym roku: Maria i Jan Dobiszowie z Zatora, Małgorzata i Jan Gwiżdżowie z Palczowic, Stefania i Władysław Kurzakowie z Podolsza, Anna i Jan Kuziowie z Zatora, Stanisława i Czesław Momotowie z Zatora, Genowefa i Bronisław Stybakowie z Graboszyc, Krystyna i Stanisław Świergułowie z Rudz, Maria i Władysław Wójtowiczowie z Zatora.

Medale przyznane przez Prezydenta RP trafiły do: Danuty i Edwarda Butlaków z Laskowej, Danuty i Mieczysława Figów z Palczowic, Anny i Mariana Gabrysiów z Podolsza, Eugenii i Stanisława Głąbiów z Rudz, Lucyny i Franciszka Jargusów z Podolsza, Romany i Jerzego Józefowskich z Zatora, Krystyny i Jerzego Kapijasów z Podolsza, Jadwigi i Tadeusza Kobylańskich z Zatora, Anny i Jana Komenderów z Trzebieńczyc, Anny i Franciszka Kowalczyków z Grodziska, Danuty i Stanisława Luranców z Zatora, Zofii i Adama Matlów z Zatora, Krystyny  Józefa Matyjasików z Łowiczek, Haliny i Józefa Nowotarskich z Zatora, Genowefy i Andrzeja Płonków z Graboszyc, Jadwigi i Wiesława Susków z Zatora, Stanisławy i Zygmunta Urbanków z Zatora, Kazimiery i Władysława Zielińskich z Trzebieńczyc.

Niektóre pary nie mogły z różnych względów być obecne na uroczystości. Listy gratulacyjne oraz odznaczenia przekazane im będą w najbliższym czasie.

Podczas uroczystości nie zabrakło Marsza Mendelssohna. ROK przygotował dla jubilatów niespodziankę. Na scenie z koncertem wystąpiła Małgorzata Szybisty.

Więcej zdjęć z uroczystości: https://rokzator.pl/relacje/1623-jubileusz-w-rok

Info: ROK Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11.5 ° C
14.5 °
9 °
70 %
3.1kmh
100 %
czw.
19 °
pt.
20 °
sob.
12 °
niedz.
14 °
pon.
9 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -