14.7 C
Zator
piątek, 12 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Oszustwo „na wypadek”. Seniorka straciła pieniądze.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na wypadek” wyłudzili 33 000 złotych od 76 – letniej mieszkanki gminy Zator.

W czwartek (22.02.2024) policjanci otrzymali zgłoszenie od 76 – letniej mieszkanki gminy Zator, że w środę tuż przed godziną 16 na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Oszustka przekazała, że syn seniorki doprowadził do wypadku drogowego. Potrącił kobietę, która w stanie ciężkim znajduje się w szpitalu. W związku z tym został zatrzymany i grozi mu więzienie. Jeśli kobieta chce mu pomóc musi wpłacić kaucję w kwocie 110 000 złotych. Seniorka miała 33 000 tysiące złotych, które zgodnie z poleceniami oszustki zapakowała do reklamówki i przekazała nieznanej kobiecie.

Kampania „Ostrzegamy seniorów przed oszustami”. Przypominamy jak należy postąpić:
Policjanci poszukują sprawców i nadal apelują o ostrożność oraz rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc na telefon stacjonarny usiłują wyłudzić pieniądze.

W przypadku telefonicznej prośby o pilne przekazanie pieniędzy, bo ktoś bliski miał wypadek, trzeba się rozłączyć i natychmiast skontaktować się z tym krewnym, którego sprawa dotyczy. W przypadku braku możliwości kontaktu należy powiadomić innego członka rodziny. Nie wolno przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie dzwonić pod numer najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o przekazanie tego ostrzeżenia seniorom ze swoich rodzin oraz sąsiedztwa. Pamiętajmy, że osobami szczególnie zagrożonymi tym przestępstwem są osoby, które od wielu lat posiadają telefony stacjonarne. Oszuści wykorzystują stare książki telefoniczne w których znajdowały się dane abonentów: imię, nazwisko oraz adres.

Wiedza na temat sposobów działania oszustów pomoże uniknąć im stania się ofiarą przestępstwa.

Im więcej osób świadomych metod działania przestępców, tym mniej oszukanych.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
14.7 ° C
16.2 °
13 °
54 %
1.6kmh
26 %
pt.
20 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
14 °
wt.
9 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -