15.5 C
Zator
czwartek, 21 października 2021
- REKLAMA -

#OSIEK Sprawca znęcania ponownie trafił „za kratki. Naruszył sądownie orzeczone zakazy.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policja, Prokuratura oraz Sąd, działając na rzecz osób pokrzywdzonych przemocą, podejmują zdecydowanie działania wobec sprawców znęcania w rodzinie.

W ubiegłym tygodniu przekonał się o tym 25 – latek, który po wyjściu z zakładu karnego, naruszył sądownie orzeczony zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną, przez co, ponownie trafił do więzienia.

W piątek 17.09.2021 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu doprowadzili 25 – latka, który złamał sądownie orzeczony zakaz zbliżania się i kontaktowania z siostrą, a ponadto kolejny raz dopuścił się wobec niej gróźb karalnych.

Z zebranych podczas dochodzenia materiałów, wynikało, że mężczyzna w ubiegłym roku został skazany za znęcanie nad 18 – letnią siostrą. Ponadto został wobec niego wydany nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Pod koniec sierpnia br. agresor opuścił zakład karny, w którym spędził pół roku za oszustwo internetowe. Pomimo to swoje kroki skierował do mieszkającej w Osieku siostry. Tam będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, podczas, której zaczął jej grozić.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator postawił podejrzanemu mu zarzut naruszenia sądowego zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz zarzut gróźb karalnych. Następnie wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sędzia przychylił się do prokuratorskiego wniosku, więc 25 – latek wprost z sali sądowej trafił do jednego z Aresztów Śledczych.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
zachmurzenie umiarkowane
15.5 ° C
18 °
12.2 °
65 %
7.1kmh
52 %
czw.
15 °
pt.
11 °
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
13 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -