foto: KPP Oświęcim

W dniu 5 maja 2018 W Osieku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali – 28 –letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna spowodował kolizję drogową mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie tuż przed godziną  18.00 na ulicy Głównej w Osieku. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy samochodu marki BMW, który  wjechał w ogrodzenie posesji. Na miejsce natychmiast pojechali  policjanci.  W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 28 – letni mieszkaniec Osieka kierując samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał z jezdni i uderzył w betonowy murek, a następnie  w ogrodzenie posesji. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości szybko okazało się, że 28 – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,57 promila alkoholu.

Za kierowanie  stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

foto: KPP Oświęcim

Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here