Orkan Ksawery zabił dwie osoby i wyrządził potężne straty

Orkan Ksawery zabił dwie i ranił 39 osoby. W ciągu niespokojnej nocy służby interweniowały blisko 10 tysięcy razy.

0
569

Znamy już wstępny bilans strat, jakie orkan Ksawery wyrządził w ciągu ostatniej doby w naszym kraju. Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych…

To była pracowita noc dla jednostek państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Odnotowano blisko 10 tys. interwencji, w ramach których służby usuwały powalone drzewa i pomagały w zabezpieczaniu zerwanych dachów. Ponad 700 tys. osób straciło dostęp do prądu.

Odnotowano dwa przypadki śmiertelne. 67-letni mieszkaniec Ośna Lubuskiego, podczas próby samodzielnego zabezpieczenia zerwanego dachu, został porwany przez silny wiatr i spadł na ziemię. Druga ofiara pochodziła z województwa wielkopolskiego – została przygnieciona przez konar drzewa. Podjęto próbę ratowania jej życia, jednak zmarła w szpitalu. 39 osób zostało rannych, jednak ich stan jest stabilny.

Nieznane są jeszcze dane finansowe dotyczące szkód, jakie wyrządziła wichura. Władze zapewniają, że niezwłocznie przystąpią do wypłat pieniędzy przeznaczonych na pomoc poszkodowanym.

Jak wasza sytuacja po przejściu orkanu Ksawery w gminie Zator i okolicznych gminach?

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here