18.8 C
Zator
wtorek, 6 czerwca 2023
- REKLAMA -

Od jutra czynna nowa atrakcja sportowa czyli pumptruck w Palczowicach

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Od soboty 25.03.2023 udostępniamy dla mieszkańców nową atrakcję sportową – asfaltowy tor rowerowy „Pumptrack” w Palczowicach. Obiekt powstał tuż przy kompleksie sportowym „Orlik” w Palczowicach w sąsiedztwie wierzby, która w ciekawy sposób została wkomponowana w tor rowerowy.

Pumptrack to innowacyjny, zdobywający ogromną popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Przeznaczony jest nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla pasjonatów, amatorów, jak i całych rodzin. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy pumptrack są przejezdne na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich. Użytkownicy toru sami decydują o trasie przejazdu. Na pumptracku nie ma wyznaczonych linii ani kierunków przejazdu. Poruszając się po torze należy mieć oczy szeroko otwarte, aby nie doszło do nieprzewidzianych zdarzeń.

Na zewnętrznych obrysach pumptracka zlokalizowana jest trasa skillspark – to trasa dla początkujących, służąca ćwiczeniu balansu i techniki jazdy przy niewielkich prędkościach. Na tej trasie należy poruszać się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Prosimy wszystkich uczestników o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z toru rowerowego, a przede wszystkim zadbanie o własne bezpieczeństwo. Oprócz roweru, deskorolki, czy hulajnogi koniecznie zabierzcie ze sobą kask i ochraniacze, co uchroni Was przed zadrapaniami czy bolesnymi uderzeniami. Przed skorzystaniem z naszej atrakcji prosimy o zapoznanie się z regulaminem obiektu.

Inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz konkursu „Rosnąca odporność”. Jej koszt to 756 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji była firma BT Projekt, która specjalizuje się w budowie pumptracków.

Tor rowerowy jest całodobowo monitorowany.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
18.8 ° C
21.4 °
17.2 °
66 %
2kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
21 °
czw.
20 °
pt.
22 °
sob.
23 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -