18 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Nowy samochód dla OSP w Zatorze. Video

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

21 kwietnia 2021 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 1,3/24 STAR-MAN dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zatorze. Nowoczesny samochód strażacki zastąpił wysłużony samochód GBM Star 244, który od 17 kwietnia służy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowych Gajęcicach (woj. Łódzkie, gmina Pajęczno).

W przekazaniu pojazdu wzięli udział Burmistrz Zatora Mariusz Makuch, Sekretarz Zatora Piotr Domagała oraz Prezes OSP w Zatorze Łukasz Momot, Naczelnik OSP Zator Michał Kościelnik i przedstawiciele zarządu OSP w Zatorze. Samochód został hucznie i z wielką radością powitany przez druhów strażaków OSP Zator.

Serdecznie dziękujemy Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Panu st. bryg. Piotrowi Filipkowi oraz Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu mł. bryg. Marcinowi Głogowskiemu, za docenienie jednostki OSP w Zatorze i przekazanie nowoczesnego wozu bojowego dla podniesienia bezpieczeństwa w Gminie Zator i wschodniej części naszego powiatu.

Samochód w najbliższych dniach zostanie wyposażony w sprzęt głównie do działań z zakresu ratownictwa technicznego. Z racji charakterystyki pojazdu nowym wozem strażackim znacznie łatwiej będzie dotrzeć na miejsce zdarzenia w obszarach o gęstej zabudowie. Planowane jest także doposażenie pojazdu w podstawowy sprzęt do ratownictwa wysokościowego i wodnego z uwagi na specyfikację zatorskiej jednostki.

Podczas przekazania samochodu Burmistrz Zatora Mariusz Makuch przekazał dla OSP w Zatorze Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) Lifepack 1000, który skutecznie pomoże w ratowaniu ludzkiego życia.

Zobaczcie Video

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
18 ° C
19.4 °
16.5 °
79 %
1.6kmh
35 %
niedz.
24 °
pon.
23 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -