10.3 C
Zator
niedziela, 2 października 2022
- REKLAMA -

Nowy hotel w Rynku w Zatorze!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
nowy hotel rynek zator
nowy hotel rynek zator

W Rynku powstaje Hotel Zator!

Nazwa jest już zarejestrowana i opatentowana. Hotel będzie nowoczesny i komfortowy. Goście będą mieli do dyspozycji prawie 50 trzygwiazdkowych (z plusem!) pokoi. Prócz tego będzie kilka apartamentów o podwyższonym standardzie, restauracja, sala konferencyjna, parking. Niewątpliwie atrakcją będzie strefa SPA z basenem. Już wkrótce ruszy strona internetowa www.zatorhotel.pl

   Spółka  ADAMEX, której właścicielem jest Adam Kosowski z synami Krzysztofem i Wojciechem kiedyś zajmowała się głównie sprzedażą węgla, ale od wielu lat jest jednym z głównych graczy na rynku maszyn dla górnictwa, wydobycia i przetwórstwa kruszywa. – Jesteśmy jedną z większych firm w branży w Polsce i w Europie. Sprzedajemy maszyny na całym świecie. Ostatnio wysłaliśmy maszyny do Afryki i na Dominikanę. Nasze urządzenia pracują w Rumuni, Czechach, na Malcie, w Grecji i oczywiście w Polsce – mówi Adam Kosowski. Skąd, więc pomysł na inwestycję w zupełnie inną branżę? – Na początku nie myślałem o hotelu. Zainteresowałem się budynkiem po dawnej szkole. Stał pusty i nikt nie miał na niego pomysłu. Kiedy wadowickie Starostwo Powiatowe wystawiło go na sprzedaż, postanowiłem stanąć do przetargu i kupić tę doskonale położoną kamienicę – mówi A. Kosowski. – Pomysł na hotel zrodził się później. To były czasy, kiedy Zator nie przeżywał jeszcze takiego turystycznego oblężenia, a już wtedy brakowało miejsca, w którym turysta, podróżnik, biznesmen mógłby przenocować w przyzwoitych warunkach. Przyjeżdżali do mnie klienci z całego świata,  a ja na nocleg musiałem wysyłać ich do Krakowa czy Oświęcimia. Wtedy pomyślałem sobie, że przydałby się w Zatorze hotel. Postanowiłem działać. To, co stało się z ruchem turystycznym w Zatorze później, tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że pomysł był dobry – dodaje A. Kosowski.

Południowa pierzeja Rynku zmieni się nie do poznania. Zamiast podupadłej kamienicy i wątpliwej urody pawilonu stanie nowoczesny budynek hotelu. – Mam nadzieję, że ładny zatorski Rynek, dzięki hotelowi będzie jeszcze piękniejszy – mówi A. Kosowski. Prace projektowe i budowlane na każdym etapie prowadzone są pod czujnym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. To z konserwatorem inwestor uzgadniać musi architektoniczne szczegóły, kształt i wielkość okien, rodzaj i kolor dachu, dosłownie wszystko. Dzięki temu zachowany zostanie zabytkowy charakter Rynku.

   Początkowe plany zakładały, że hotel otwarty zostanie w 2022 roku, ale pandemia i tu odcisnęła swoje piętno. – Chyba jednak się nie uda, chyba jednak na uroczyste otwarcie zaprosimy w 2023 roku, a szkoda, bo 2022 rok to dla mnie rok szczególny – mówi A. Kosowski. W 2022 roku firma ADAMEX obchodzić będzie 30-lecie działalności. – Czas przekazać pałeczkę młodemu pokoleniu – mówi właściciel ADAMEX-u. Przy całym projekcie związanym z budową, otwarciem i funkcjonowaniem hotelu Adam Kosowski pracuje wspólnie ze swoimi synami. – Wymyśliłem sobie, że w 30 roku działalności ADAMEX-u otworzymy hotel, a ja przekażę firmę synom – mówi Adam Kosowski.

   Właściciel ADAMEX-u jest mieszkańcem Podolsza i znany jest ze swojej lokalnej aktywności. Wspiera strażaków-ochotników, Koła Gospodyń Wiejskich, szkołę, klub sportowy, ośrodek kultury. Trudno sobie wyobrazić Adama Kosowskiego – emeryta. – Nie mam zamiaru rezygnować ze swojej aktywności. Moi synowie planują związać swoją przyszłość z Gminą Zator i na pewno będą wspierać lokalną społeczność. Uważam, że takie wsparcie ma głęboki sens. Prócz tego na emeryturze będę robił to, co lubię najbardziej. Lubię podróże, biegam po okolicy, jeżdżę na rowerze i łowię ryby – dodaje ze śmiechem A. Kosowski.

Łukasz Dziedzic

(artykuł z papierowego wydania Życia Zatora, nr 3/2021)

INFO: Życie Zatora

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
10.3 ° C
12.3 °
9.1 °
78 %
3.9kmh
99 %
niedz.
11 °
pon.
10 °
wt.
11 °
śr.
19 °
czw.
20 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -