18.4 C
Zator
niedziela, 16 czerwca 2024
- REKLAMA -

Nowy ambulans zapewni bezpieczeństwo

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

O tym, że oświęcimski szpital prężnie rozwija swoje zaplecze ambulansów, każdy chyba zdążył zauważyć. Na początku tygodnia, w dniu 25 sierpnia 2014, zespół karetek powiększył się o kolejny nowoczesny pojazd, który przyczyni się do zwiększenia już wysokiej skuteczności działania Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu nie ukrywa, że niezawodny ambulans sanitarny to podstawa ratownictwa medycznego. Podkreśla też, że nowy nabytek będzie funkcjonował jako karetka typu „S” i stacjonował w Oświęcimiu. Zakupu udało się dokonać dzięki hojności samorządów powiatu oświęcimskiego, podobnie jak wcześniejsze dwa ambulanse sanitarne, mammograf i inny sprzęt medyczny.

– Dzięki wspólnym inicjatywom możemy utrzymywać w dobrym stanie technicznym naszą flotę samochodów. Jest to kolejny przykład wzrastającego poziomu integracji samorządów naszego powiatu – skomentował starosta Józef Krawczyk i dodał: – Na ostatnim konwencie starostów, który miał miejsce w Bochni poruszany był temat ratownictwa medycznego, ponieważ wojewoda obciął przydział zespołów ratunkowych w poszczególnych powiatach – nas to na szczęście ominęło – co dowodzi, że wykorzystanie sprzętu i transportu samochodowego jest w naszym przypadku na wysokim poziomie. Jesteśmy jednym z nieliczonych powiatów, w którym została utrzymana sytuacja w zakresie ilości zespołów ratownictwa medycznego.

Koszt nowego ambulansu wyniósł ponad 300 tysięcy złotych. Z własnego budżetu powiat oświęcimski wyłożył 80 tys. złotych, pozostałą kwotę podzieliły między siebie gminy oraz ZOZ Oświęcim. To inwestycja, z której można być dumnym – ambulans użytkowany przez Specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego wykonuje średnio 300 wyjazdów w skali miesiąca. Tak duża liczba interwencji niestety przekłada się na szybką eksploatację karetki.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.9 °
17.5 °
91 %
2.7kmh
96 %
niedz.
19 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
21 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -