10.8 C
Zator
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Nowy Ambulans dla Pogotowia w Zatorze

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne przekazanie przekazania karetki pogotowia ratunkowego do podstacji Zator. W wydarzeniu wzięli udział Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski, Paweł Kobielusz – Wicestarosta, Mariusz Makuch – Burmistrz Zatora, Jerzy Mieszczak – Członek Zarządu Powiatu Oświęcimskiego, Edward Piechulek – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, Adam Merta – Dyrektor SZOZ w Zatorze, Barbara Gołda i Wiesław Susek – Radni Rady Miejskiej oraz ratownicy medyczni z oświęcimskiego Pogotowia Ratunkowego.

Przekazany ambulans, to jedyny w powiecie oświęcimskim z automatycznymi noszami, który zastąpił wyeksploatowany pojazd z przebiegiem kilkuset tysięcy kilometrów. Karetka posłuży naszej społeczności przez najbliższych kilka miesięcy. Potem do stolicy Doliny Karpia trafi nowa karetka, równie nowoczesna. Dyrekcja Szpitala w Oświęcimiu aplikowała o środki na jej zakup z ministerialnego Funduszu Medycznego. „Chciałem podziękować, że ta nowoczesna karetka do nas dotarła. Udało nam się kiedyś przekonać wszystkich, którzy o tym decydowali, żeby karetka na stałe była w Zatorze. Doskonale pamiętamy, że jeszcze kilkanaście lat temu stacjonarnie ambulansu u nas nie było.

 

Dziękujemy za wsparcie dyrektorowi szpitala i Zarządowi Powiatu w Oświęcimiu, no i oczywiście ratownikom medycznym za udzielaną mieszkańcom pomoc” – powiedział burmistrz Zatora.

Info: UM Zator

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
12.4 °
9.9 °
73 %
3kmh
100 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -