8.8 C
Zator
piątek, 23 lutego 2024
- REKLAMA -

Modelarze z Przeciszowa wygrali Mistrzostwa Świata!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dwójka modelarzy z przeciszowskiego KM „Orzeł” czuła się wyróżniona powołaniem do Polskiej Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Statków i Okrętów NAVIGA „C” w Bułgarii, w miejscowości Stary Zagor. Nie spodziewali się jednak, że wywalczą tytuły Mistrza i vice Mistrza Świata.

Niedziela 6 lipca to dzień, który pozostanie w pamięci Andrzeja Zemły i Łukasza Fuczka, dwóch modelarzy z Przeciszowa. To właśnie wtedy na Mistrzostwach w Bułgarii pierwszy z nich zdobył podwójne złoto, stając się automatycznie Mistrzem Świata klasy C7, zaś drugi otrzymał tytuł vice Mistrza Świata.

Dwójka Mistrzów nie miała łatwej konkurencji. Na Mistrzostwach, które trwały od 28 czerwca do 6 lipca, pojawili się reprezentanci z całego świata – byli modelarze z Chin, Rumunii, Węgier, Czech, Rosji, Ukrainy, Białorusi czy Bułgarii. W sumie dostarczyli oni 208 różnych modeli statków i okrętów, które następnie komisja oceniała w kategoriach C1 – C7.  W klasie C7 o pierwsze miejsce walczyło razem 30 modeli okrętów.

Pierwsze miejsce przedstawicielowi miejscowości Przeciszów zagwarantowały dwa okręty: rosyjska fregata projektu 1135.6 „Talwar” (za którą otrzymał 96 pkt) oraz japoński ciężki krążownik IJN „Takao” (97,67 pkt). Natomiast jego klubowy kolega zaprezentował brytyjski lekki krążownik przeciwlotniczy HMS „Colombo” (91,33 pkt).

Jak mówił po zawodach Łukasz Fuczek, modelarzem musi być człowiek niezwykle cierpliwy, który na swój sukces pracuje przez wiele lat. Każdy sklejony model traktuje jako jego indywidualne, małe dzieło sztuki. Nie ukrywa, że modelarstwo jest jego życiową pasję, a w każdy kartonowy model przelewa cząstkę swojej własnej osoby.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
8.8 ° C
10.3 °
6.1 °
89 %
1.7kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
9 °
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
15 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -