8.9 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

Młodziki Zatorzanki w Finałach „Wakacje z Piłka Nożną”

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Ponad 10 tys. młodych zawodników uczestniczyło w rozgrywkach tegorocznej, czwartej już edycji „Wakacje z piłką nożną” – autorskiego programu finansowanego przez samorząd Małopolski. W sobotę 20 sierpnia   2016r. w Krakowie – Swoszowicach zostały rozegrane mecze finałowe turnieju. Uczestniczyli w nim też Młodziki Zatorzanki. 

Z roku na rok projekt ten cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych zawodników w wieku 10-13 lat. W tegorocznej edycji rozegrano ponad 170 turniejów, w których wzięło udział ponad 700 zespołów – w sumie ponad 10 tys. uczestników. Poziom rozgrywek w Krakowie stał na bardzo wysokim poziomie.

W finałowych meczach zmierzyło się 10 drużyn, po dwie najlepsze reprezentacje z każdego subregionu Małopolski. Wśród nich były też zespoły z Małopolski Zachodniej : AKS Beskid Andrychów, LKS Zatorzanka Zator, a także KS Dąbrovia Wielogłowy, Orlik Szalowa, KS Górale Nowy Targ, KO Wilki Zawoja, LKS Rylovia Rylova, MOSiR Tuchów, LKS Lotnik Kryspinów oraz LKS Grodzisko Raciechowice.
Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali zawodnicy AKS Beskidu Andrychów, którzy w finale pokonali KS Górali Nowy Targ. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy LKS Lotnik Kryspinów, a czwarte LKS Zatorzanka Zator. Cztery najlepsze drużyny z całej Małopolski w nagrodę biorą udział w tygodniowym obozie sportowym w ośrodku wypoczynkowym w Zawoi, który stanowi doskonałą okazję do szlifowania piłkarskich umiejętności, a także integracji drużyny.
Ambasadorem projektu „Wakacje z piłką nożną” jest selekcjoner reprezentacji polski w piłce nożnej, Adam Nawałka.

Młodziki Zatorzanki jadąc na ten finałowy turniej marzyli o awansie do najlepszej czwórki, który dawał im możliwość uczestniczenia w obozie piłkarskim. Nasi zawodnicy dzięki zaangażowaniu oraz woli walki w fazie grupowej turnieju spisywali się bardzo dobrze. Pierwszy mecz co prawda przegrali  nieznacznie z Lotnikiem Kryspinów 0-1, by w kolejnych meczach zwyciężyć z Rylovią Rylów 3-0 i Dabrovią Wielogłowy 1-0. W ostatnim grupowym meczu przyszła porażka 1-2 z  Wilkami z Zawoi, ale wcześniejsze wygrane dały awans do strefy medalowej. W meczu o finał Zatorzanka spotkała się ze zwycięzca rozgrywek Beskidem Andrychów wynik  1-5. W meczu o trzecie miejsce z Kryspinowem, naszym zawodnikom zabrakło trochę sił i wynik wyniósł 0-5 . Niestety w tym roku nie udało się powtórzyć wyniku z pierwszej edycji programu (2013r.), kiedy to zajęliśmy trzecie miejsce. Należy jednak cieszyć się z postawy drużyny, która bardzo dobrze wypadła na tle drużyn z całej Małopolski. W młodzikach naszej drużyny zabrakło też utalentowanego zawodnika Bartłomieja Kolec, który wyjechał na obóz przygotowawczy ze swoja nową drużyną Ruch Chorzów.

Skład Młodzików Zatorzanki:

Klaudiusz Dudko- bramkarz, Kamil Hajduk, Patryk Banaszak, Adrian Kozak, Patryk Wądrzyk, Dawid Wądrzyk, , Michał Hruby, Kacper Kwadrans, Kacper Galus, Patryk Bałuch, Kacper Bujas, Konrad Szarek

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
8.9 ° C
11.5 °
7.8 °
82 %
2kmh
100 %
pon.
9 °
wt.
17 °
śr.
12 °
czw.
15 °
pt.
16 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -