1.3 C
Zator
środa, 1 lutego 2023
- REKLAMA -

Mieszkanka Polanki Wielkiej zaniepokojona losem sąsiada powiadomiła Policję

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Wychłodzony, niedożywiony i odwodniony mężczyzna w porę trafił do szpitala.

Co roku, w okresie zimowym, policjanci interweniują wobec wielu osób, zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Patrolując rejony służbowe funkcjonariusze zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne:  klatki schodowe, opuszczone budynki, altany działkowe. Ponadto bezustannie apelują, aby nie pozostawać obojętnym wobec osób śpiących na dworze lub samotnie mieszkających w sąsiedztwie. Na taki apel odpowiedziała mieszkanka Polanki Wielkiej, zaniepokojona losem swojego sąsiada.

Do zdarzenia doszło w dniu 3 stycznia 2016 w godzinach popołudniowych, gdy mieszkanka Polanki Wielkiej, zgłosiła Policji, że od dwóch dni nie widziała, swojego sąsiada, a kiedy pukała do jego drzwi nikt jej nie odpowiadał. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie po wejściu do wnętrza budynku okazało się, że 50 – letni mężczyzna, mieszkający samotnie, w nieogrzewanym budynku, jest w stanie wycieńczenia. Jak ustalili mężczyzna od kilku dni nic nie jadł i nie pił, nie był też w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejsce natychmiast wezwano Pogotowie Ratunkowe, które zabrało 50 – latka do szpitala.

W tym przypadku dzięki szybkiej interwencji mężczyzna w porę uzyskał pomoc, jednakże policjanci w dalszym ciągu proszą mieszkańców o właściwą reakcję. Wystarczy jeden telefon, aby ocalić komuś życie.

Małgorzata Jurecka, KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
opady śniegu
1.3 ° C
2.9 °
-0 °
98 %
8.8kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -