fot. KPP Oświęcim

Mężczyzna zamieszkały na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu uknuł sprytny plan, jak porzucić swoją żonę na rzecz innej kobiety, przy okazji zarabiając na tym niezłe pieniądze. Postanowił sprzedać mieszkanie, które dzielił razem z partnerką.

Niedługo po opublikowaniu ogłoszenia zgłosił się mężczyzna zainteresowany kupnem nieruchomości. 57-letni właściciel zorganizował spotkanie wraz z prezentacją wnętrza w czasie, kiedy jego żony nie było w domu. Obie strony były zadowolone z warunków sprzedaży, więc nie pozostało nic innego, jak sfinalizować transakcję. Tylko jak to zrobić bez wiedzy żony, prawnej współwłaścicielki mieszkania?

Nieuczciwy sprzedawca znalazł wyjście z tej sytuacji. Zaangażował w sprawę 53-letnią wspólniczkę z województwa śląskiego, której zadaniem było udawanie żony w kancelarii notarialnej. 57-latek wykradł swojej prawdziwej partnerce dowód osobisty i wszystko poszło po jego myśli. Doszło do zawarcia umowy – oszust otrzymał pieniądze, a nieświadomy niczego nabywca klucze do nowej nieruchomości.

Nietrudno wyobrazić sobie zdziwienie kobiety, do której mieszkania wprowadza się obcy mężczyzna. Wówczas oszustwo wyszło na jaw i obie ofiary postanowiły zgłosić sprawę na policję.

Przez kilka miesięcy poszukiwania 57-letniego kombinatora nie przynosiły żadnego efektu. Dopiero niedawno udało się go namierzyć w Chrzanowie i doprowadzić do policyjnych aresztów. Niedługo później ustalono tożsamość 53-letniej wspólniczki, która również została zatrzymana przez policjantów. Oboje otrzymali zarzuty oszustwa, a mężczyzna – dodatkowo zarzut kradzieży dokumentów.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here