9.1 C
Zator
czwartek, 29 września 2022
- REKLAMA -

Kolejny nietrzeźwy kierowca autobusu, prokurator postawił dwa zarzuty.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji codziennie eliminują  uczestników, którzy okazując brak poszanowania prawa, stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Przekonał się o tym 62 – letni kierowca autobusu, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.

W miniony wtorek (12.10.2021) o godzinie 7.50 na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej autobus wiozący kilkunastu pasażerów na trasie Osiek – Oświęcim, wśród których znajdowała się duża grupa młodzieży, dojeżdżającej do oświęcimskich szkół ponadpodstawowych. Kontrola stanu trzeźwości 62 – letniego kierowcy autobusu wykazała 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy  Policji.

Wczoraj przed południem zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów, prokurator przedstawił mu dwa zarzuty: kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia podróżnych.

Za stworzenie zagrożenia dla życia lub  zdrowia człowieka, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

INFO: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
9.1 ° C
12.1 °
7.8 °
88 %
2.4kmh
100 %
czw.
12 °
pt.
11 °
sob.
18 °
niedz.
14 °
pon.
12 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -