19.1 C
Zator
czwartek, 6 października 2022
- REKLAMA -

Kolejne decyzje w sprawie obostrzeń epidemicznych.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Jak poinformował na konferencji (14.04) minister zdrowia Adam Niedzielski, o kolejny tydzień zostały przedłużone obostrzenia związane z koronawirusem.

Jakie obostrzenia od 18 kwietnia?

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień – zapowiedział Adam Niedzielski. Istnieje jednak wyjątek. Już od najbliższego poniedziałku (19 kwietnia) do przedszkoli i żłobków będą mogły wrócić dzieci.

– Przywracamy także możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu. Ryzyko transmisji wirusa jest tam zdecydowanie mniejsze – dopuszczamy rozgrywki młodzieżowe, zajęcia w ramach sportu zawodowego, ale też na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupach do 25 os., będzie można prowadzić aktywności fizyczne – mówił minister zdrowia.

Wszystkie pozostałe restrykcje przedłużone zostały do kolejnej niedzieli, 25 kwietnia.

– Chcemy, żeby nie było dylematów, z podjęciem działań na Majówkę – do 3 maja, nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych, na zasadach, które obowiązują do tej pory – powiedział minister.

Decyzje, które dotyczą najbliższego tygodnia, mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej. – Tam mamy największe napięcia –  zakończył Niedzielski.

 

Ograniczenia, które nadal obowiązują:

Handel – wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte

Sport – działalność zamkniętych obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
pochmurnie
19.1 ° C
19.9 °
18.7 °
58 %
3.3kmh
24 %
czw.
19 °
pt.
20 °
sob.
20 °
niedz.
14 °
pon.
18 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -