-0.6 C
Zator
piątek, 30 stycznia 2026
- REKLAMA -

Już pływam. Dofinansowanie nauki pływania dla dzieci

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Gmina Zator otrzymała dofinansowanie na realizacje  projektu pn.: „Już pływam”, w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Dofinansowanie pochodzi ze środków finansowych budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach którego w miesiącach wrzesień – listopad br. odbędą się zajęcia nauki pływania na basenie w Andrychowie.

Projekt polega na zorganizowaniu nauki pływania dla chętnych uczniów szkół podstawowych nie umiejących pływać lub chcących doskonalić techniki pływackie. Nauka pływania odbywać się w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych. Ma na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu i rekreacji poprzez mądre i aktywne spędzanie czasu wolnego po zakończeniu zajęć lekcyjnych.

Pomoc finansowa z Województwa Małopolskiego to 36 790,00 zł. Całość projektu wyniesie 91 935,00 zł.
Programem zostanie objętych 135 uczniów z klas I-IV z pięciu szkół podstawowych tj.
· Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Zatorze, w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze,
· Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Podolszu, w ramach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Podolszu,
· Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Graboszycach w ramach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Graboszycach,
· Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Smolicach,
· Szkoły Podstawowej w Grodzisku, w ramach Zespołu Szkoły i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Grodzisku,

Nauka pływania prowadzona będzie przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na pływalni.

Projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, poprawiając tym samym kondycję i koordynację ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie. Projekt jest szansą na upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocji Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Nabór uczestników do projektu prowadzony będzie przez dyrektorów w/w szkół  w pierwszym tygodniu września 2024r. do osiągnięcia wymaganej liczby uczestników tj. 135 osób. Projekt przewiduje przeprowadzenie łącznie 12 godzin zajęć pływania dla uczniów z terenu Gminy Zator, w okresie od dnia 06.09.2024r do dnia 31.11.2024r. Opłata rodziców za udział dziecka w projekcie wynosi do 50% kosztów zakupu biletów oraz wynajęcia instruktora nauki pływania.

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
-0.6 °
-1 °
93 %
5.5kmh
100 %
pt.
2 °
sob.
-4 °
niedz.
-6 °
pon.
-7 °
wt.
-4 °
- REKLAMA -