Grupa fryzjerek wraz z nauczycielką Katarzyną Zając oraz wychowawczynią Beatą Siewniak | fot. Ewelina Sikora
Katarzyna Kapela, uczestniczka Hufca Pracy z Oświęcimia podczas podcinania włosów seniorce | fot. Ewelina Sikora
Katarzyna Kapela, uczestniczka Hufca Pracy z Oświęcimia podczas podcinania włosów seniorce | fot. Ewelina Sikora

Grupa dziewcząt, na co dzień szlifujących fryzjerski fach podczas praktyk w zakładach fryzjerskich, tego dnia zajęła się włosami niemniej wymagających seniorów, sprawnie operując nożyczkami i szczotkami pod opieką Katarzyny Zając, nauczycielki przedmiotów zawodowych fryzjerskich z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Oświęcimiu.

Uczestniczki mogły pokazać swój talent podczas strzyżenia oraz modelowania włosów starszych osób, dla których nie była to tylko okazja do zmiany uczesania, ale również rozmowy z młodymi osobami wnoszącymi wiele radości do ich codziennego samotnego życia. Wielu seniorów ze względu na trudności w poruszaniu się i choroby, które ich trapią nie jest w stanie dotrzeć do fryzjera o własnych siłach, dlatego też uczestniczki oświęcimskiego Hufca zorganizowały dla nich prawdziwy salon fryzjerski na miejscu.

Była to doskonała możliwość do wymiany pokoleniowych doświadczeń życiowych oraz wniesienia powiewu świeżości na głowy starszych osób podczas zdobywania kolejnych doświadczeń zawodowych przyszłych fryzjerek.

Beata Siewniak

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here