10.8 C
Zator
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Informacja dotycząca remontu na moście na Wiśle w Jankowicach.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W związku z utrudnieniami na moście na Wiśle w Jankowicach (droga wojewódzka nr 781) oraz trwającymi w zeszłym roku robotami remontowymi na tej przeprawie jak również z częstymi pytaniami mieszkańców dotyczącymi tej przeprawy mostowej, zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z pismem o udzielenie informacji dotyczącej m.in. modernizacji mostu na Wiśle.

Poniżej prezentujemy odpowiedź jaką udzielił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie w tym temacie: 

„W dniu 05.11.2019 r. została podpisana umowa nr 177/2019/ZDW z firmą BDM Projekt Piotr Nowak na zadanie pn.: „Rozbudowa mostu w ciągu DW781 odc. 140 km 1+036 na rz. Wiśle w m. Jankowice wraz z dojazdami – opracowanie projektów budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiających realizację inwestycji oraz pełnienie nadzoru autorskiego”. 1901.2021 r. uzyskano Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia, w chwili obecnej trwa uzyskiwanie pozwolenia wodnoprawnego. Został opracowany Projekt Budowlany, planowany termin uzyskania decyzji ZRID to III kwartał 2021 r.

Zakres zadania:

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 781 na odcinku ok. 365m oraz budowa nowego obiektu mostowego (zakłada się pełen demontaż istniejącego ustroju nośnego (dźwigarów i płyty) oraz wykonanie nowego ustroju nośnego, również o konstrukcji zespolonej z wykorzystaniem podpór do nowej szerokości mostu i wykonanie ich w formie ściany poprzez zabetonowanie przerwy pomiędzy istniejącymi słupami oraz ich nieznaczne podwyższenie w celu dopasowania do nowej niwelety mostu która dzięki większemu spadkowi podłużnemu zapewni lepsze odwodnienie pomostu).

W ramach zadania przewidziana jest również budowa łącznicy rowerowej o długości ok. 80m w celu połączenia planowanej ścieżki rowerowej na obiekcie mostowym z Wiślaną Trasą Rowerową (będącą drogą rowerową zaliczną do EuroVelo 4).

W kwestii, czy przewidziana jest tymczasowa przeprawa informujemy, że obecnie trwają uzgodnienia dotyczące wytyczenia objazdu, bądź budowy mostu tymczasowego.”

Burmistrz Zatora
Mariusz Makuch

Jeżeli pojawią się nowe informacje dotyczące remontu mostu na Wiśle, będziemy na bieżąco informowali.

Info: UM Zator

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
10.8 ° C
12.4 °
9.9 °
73 %
3kmh
100 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -