12.9 C
Zator
czwartek, 30 marca 2023
- REKLAMA -

Harcerze upiekli 545 słodkie babeczki na pomoc dla Oliwiera

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Pomaganie to część harcerskiej misji. Wiadomo o tym nie od dzisiaj. Mówi o tym także jeden z punktów Prawa harcerskiego „harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim”. Harcerze pomagają więc chętnie i często, dlatego włączyli się w zbiórkę charytatywną na rzecz małego Oliwiera z Wadowic, który walczy z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

W pierwszy listopadowy weekend spotkali się w Marcyporębie na warsztatach zuchmistrzów. Harcerze z wadowickiego hufca pracujący na co dzień z zuchami, czyli najmłodszymi członkami harcerskiej organizacji, mieli pogłębiać swoją zuchową wiedzę oraz inspirować się nawzajem do dalszej pracy. Wykorzystali okazję spotkania, założyli kuchenne fartuchy i upiekli 545 babeczek. Wszystkie upieczone słodkości trafiły na kiermasz charytatywny przy kościele parafialnym w Marcyporębie, a cały uzyskany dochód trafił na konto Oliwierka.

Mieszkańcy parafii okazali swoje wielkie serce i podczas niedzielnej akcji charytatywnej zebrano imponującą kwotę 6.007,50 zł! Harcerze składają serdeczne podziękowania za wszystkie złożone datki. Druhny i druhowie kierują również podziękowania do Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, KGW w Marcyporębie oraz Parafii pw. św. Marcina w Marcyporębie za wsparcie organizacji kiermaszu.

Info: phm. Mateusz Gonciarczyk, pwd. Mirosława Zaręba

 

Brawo harcerze, piękna inicjatywa. Bierzmy przykład z tych młodych ludzi o wielkich sercach.

Przypominamy że zbiórka na rzecz małego Oliwierka nadal trwa. Każdy może pomóc, wiec otwórzmy serca i pomagajmy.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
12.9 ° C
15.6 °
10.2 °
60 %
6.6kmh
100 %
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -