14.4 C
Zator
sobota, 25 maja 2024
- REKLAMA -

Harcerski Rajd Powitania Wiosny „Dokonaj Niemożliwego”.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dla harcerzy i harcerek „Niemożliwe istnieje tylko w naszej głowie” jak mawiał Jasiek Mela.

Przez weekend 8-9 kwietnia, w Szkole Podstawowej ZSP w Brzeźnicy trwał XXXIX Rajd Powitania Wiosny organizowany przez 51 WPDH „Wędrownicy” oraz Hufiec Ziemi Wadowickiej w tematyce „Dokonaj Niemożliwego”. 

Po apelu rozpoczynającym wiosenną imprezę, drużyny mimo deszczowej pogody wyruszyły na grę, podczas której mierzyły się z rekordami Guinnessa, pobitymi w Polsce jak i na świecie.

Tworzyli min. Projekt ekologicznej mozaiki, oryginalną przemowę dotyczącą pokoju i braterstwa, największe scrabble, największą pocztówkę, szukali w swoich środowiskach osób które mogłyby mieć swój wpis w księdze rekordów oraz poznali zdarzenie, które zapoczątkowało stworzenie księgi. Na wieczór, harcerze zebrali się na kominku, który przybliżył postacie Jaśka Meli i George’a Mallory. Każda drużyna zaprezentowała zadanie przedrajdowe, jakim było nagranie filmiku, na którym pobijają rekord lub osiągnięcie. Wspólnie widzieliśmy rekord na mega skakance, najkrótszego filmu, największej ilości szyszek, kwiatków do palmy wielkanocnej czy zaśpiewanych piosenek, lub osiągnięcie na ściance wspinaczkowej.

Sobotni poranek przyniósł zachmurzone niebo, ale nie przeszkodziło to w dalszym programie. Korytarz szkoły zamienił się w pracownię palm wielkanocnych. Przedostatnim elementem rajdu była trasa, która w tym roku wiodła od stacji kolejowej w Brzeźnicy, aż po ścieżkę rowerową, która ciągnie się wzdłuż Wisły. Po trasie czekał pyszny obiad, ale też nieubłaganie zbliżał się koniec imprezy. Podczas apelu kończącego rajd, każda drużyna otrzymała oryginalny dyplom za pobicie jakiegoś rekordu, natomiast wśród 16 patroli znalazły się i tacy, którzy stanęli na podium.

III miejsce trafiło do 9 DH „Powsinogi Beskidzkie”, II miejsce do patrolu wędrowniczego „Bobry”, natomiast I miejsce otrzymała 4 DH „Granit”.

Mimo niepogody za oknem, bawiliśmy się świetnie, co dowodzi, że dla harcerzy i harcerek nie ma rzeczy niemożliwych. – mówiła pwd. Anastazja Wojtas

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
14.4 ° C
15.7 °
13.9 °
89 %
1.4kmh
72 %
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
22 °
śr.
14 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -