0.5 C
Zator
wtorek, 31 stycznia 2023
- REKLAMA -

Groził nożem, teraz wpadł w ręce policji.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci potwierdzili swoją skuteczność przez zatrzymanie sprawcy dwóch rozbojów w Babicach i Oświęcimiu. 22-latek myślał, że przestępstwa ujdą mu na sucho. Nie wiedział, że na każdym kroku pozostawia ślady, dzięki którym funkcjonariusze dotarli do celu.

Do zatrzymania młodzieńca doszło w dniu 15 lipca. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ustalili, że sprawcą napadów z udziałem noża jest 22-letni mieszkaniec Oświęcimia.

Pierwsze przestępstwo, jakiego się dopuścił oświęcimianin miało miejsce w dniu 11 lipca około godz. 10:00 w Babicach przy ul. Orzeszkowej. Mężczyzna wtargnął do sklepu spożywczego z nożem w ręku i żądał wydania pieniędzy. Zdecydowana postawa ekspedientek pokrzyżowała jego plany, więc przestępca uciekł z miejsca zdarzenia, by poszukać innego łupu. Tym sposobem około godz. 12:00 trafił do kolejnego sklepu, tym razem na ul. Kolbego w Oświęcimiu. Po wtargnięciu do budynku groził „pocięciem” pracownic, jeśli nie wydadzą mu gotówki. Przestraszone ekspedientki wydały pieniądze w kwocie 1200 zł, które napastnik schował do reklamówki, po czym uciekł z miejsca przestępstwa.

Śledztwo oświęcimskich policjantów pozwoliło szybko ustalić tożsamość sprawcy obu napadów. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym mężczyzna groził ofiarom. Obecnie trwa dochodzenie w sprawie innych przestępstw, z którymi 22-latek mógł mieć do czynienia.

fot. KPP w Oświęcimiu
fot. KPP w Oświęcimiu
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
0.5 ° C
2.3 °
-0.6 °
97 %
6.2kmh
100 %
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -