W dniu 16 września (piątek) odbyła się III tura I Gry Miejskiej – „Wędrówka śladami przeszłości”. W grze wzięło udział 6 drużyn z klas II gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze – 23 grających i 15 arbitrów, czyli osób odpowiedzialnych za dany punkt na trasie gry.

Nasze miasto stało się planszą, a gracze badaczami jego geografii i historii. Gry miejskie to modny sposób poznawania przestrzeni i historii miasta, a nasza gra wpisuje się trwale w historię naszej Małej Ojczyzny. Młodzież – w zabawowy sposób poznawała swoje miasto, rywalizując z rówieśnikami. Na trasie III tury Gry Miejskiej „Wędrówka śladami przeszłości” znalazły się:
1. Urząd Miejski
2. Bank Spółdzielczy
3. Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej
4. Zamek Potockich
5. Kościół Parafialny
6. Restauracja Myśliwska
7. Wozownia
8. Tablica informacyjna na przystanku i okolice kiosku obok parkingu
9. Wschodnia strona rynku – Kiosk
10. Rynek Miejski

W punktach tych toczyła się rywalizacja: uczniowie rozwiązywali zagadki związane z historią miasta, rozszyfrowywali zdjęcia i daty, załatwiali sprawy w urzędzie, banku i restauracji. Podsumowanie Gry nastąpiło w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej, gdzie zostały rozdane nagrody oraz gadżety od naszych patronów: Urzędu Miejskiego, firmy AirNet, a także słodki upominek od firmy Wizan. Zwycięska grupa z klasy II B została zaproszona na pizzę do restauracji „Myśliwska”. Dokumentację filmową będzie można zobaczyć na stronie kulturalnego powiatu.
Wszystkim naszym sponsorom serdecznie dziękujemy!
Bliższe informacje można znaleźć na https://www.facebook.com/GraMiejskaZator/

~Materiał: Małgorzata Bernowska, Gra Miejska Zator

 

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here