Zatorski samorząd został nagrodzony za pracę na rzecz mieszkańców. To już kolejny raz, gdy Gmina Zator znajduje się wśród laureatów konkursu Samorządów Rzeczpospolitej. 18 lipca 2016 roku w siedzibie redakcji Rzeczpospolitej, odbyła się uroczysta gala na której wyróżnienia otrzymały najlepsze samorządy w kraju.

Ranking opracowała niezależna kapituła, której przewodniczącym jest Jerzy Buzek. Do tworzenia rankingu została wykorzystana baza danych, pochodząca z Ministerstwa Rozwoju – skupiając się na samorządach, które najlepiej wykorzystują pieniądze pochodzące z dotacji, a także baza danych Ministerstwa Finansów – dotycząca finansów jednostek samorządu terytorialnego. Najważniejszymi kryteriami, według których ocenione zostały samorządy były: prężny rozwój, troska o jakość życia mieszkańców oraz dobry stan finansów.

W  głównym rankingu, spośród wszystkich gmin miejskich i miejsko-wiejskich w kraju, Gmina Zator zajęła 2 miejsce. Porównując sytuację z ubiegłego roku, to aż 12 miejsc w górę! Wysoki wynik w rankingu jest zasługą poprzedniego Burmistrza Zatora Zbigniewa Biernata, obecnego Burmistrza Zatora Mariusza Makucha oraz pracy pracowników Urzędu Miejskiego w Zatorze, a w szczególności kierowników:

  • Sekretarza Zatora – Piotra Domagały,
  • Skarbnika Zatora – Agaty Kudzia,
  • Kierownika Działu Inwestycji i Programów Europejskich – Leszka Bednarskiego,
  • Kierownika Działu Zagospodarowania Przestrzennego – Macieja Romańskiego.

Samorząd gminy Zator został najlepszą gminą województwa małopolskiego w rankingu głównym oraz w rankingu najbardziej innowacyjnych gmin. Nasza gmina znalazła się wśród grona laureatów miast i gmin takich jak: Kołobrzg, Uniejów, Biłgoraj, Aleksandrów Łódzki, Mszczonów, Karpacz, Goleniów, Grodzisk Mazowiecki czy Ustka. Zatorski samorząd nie zwalnia tempa i będzie starał się utrzymać tak wysoką pozycję w rankingu samorządów w następnych latach.

Foto: UM Zator

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here