2.7 C
Zator
niedziela, 29 marca 2020
- REKLAMA -

Fetor w Oświęcimiu – błyskawiczna kontrola w MPOŚ

Musisz przeczytać

#ZATOR Energylandia odpowiada na apel Dyrektora SZOZ w Zatorze

Kilka dni temu pisaliśmy o apelu Adama Merty Dyrektora Przychodni w Zatorze o zachowanie zdrowego rozsądku pacjentów, po sytuacji gdzie został skradziony z wejścia...

#ZATOR Złamali zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz obowiązujące przepisy

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze podczas prowadzenia obchodu rejonu służbowego przed jednym z bloków zauważyli trzech mężczyzn, którzy siedząc na ławeczce pili piwo...

#ZATOR W Zatorze są produkowane maseczki jedno i wielorazowe. Zamów online!

Bawełna jest NATURALNYM materiałem, który służy przede wszystkim do wytwarzania tkanin znajdujących szerokie zastosowanie w przemyśle. Miękkość i delikatność tkaniny bawełnianej zapobiega powstawaniu różnego rodzaju podrażnień...

#ZATOR Nasza Parafia uruchamia TV online! Już dziś różaniec

W związku z sytuacja wywołaną zagrożeniem koronawirusem nie możemy uczestniczyć w modlitwie różańcowej, jednakże kapłani przygotowali dla nas transmisję aby móc się duchowo połączyć...
- REKLAMA -

W czwartek 17 lipca w godzinach porannych otrzymano kolejne zgłoszenie o wyczuwalnym w powietrzu przykrym zapachu. Według jednego ze świadków, fetor najbardziej intensywny był w połowie ul. Fabrycznej. Na miejsce natychmiast został zadysponowany zastęp strażaków, który przy pomocy specjalistycznego sprzętu analizował substancje lotne w powietrzu – mówi starosta oświęcimski Józef Krawczyk. Informacje o kolejnym zgłoszeniu przekazano także do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Czujniki wielogazowe, którymi dysponuje oświęcimska straż pożarna nie stwierdziły na miejscu substancji lotnych niebezpiecznych, jednak specyficzny fetor w Oświęcimiu wciąż wyczuwalny był w powietrzu. Przemieszczając się w kierunku nasilającego się zapachu, zastęp strażaków dojechał do Miejsko-Przemysłowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o zlokalizowanej przy ul. Nadwiślańskiej.

Informację tę błyskawicznie przekazano do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu oraz do Wydziału Gospodarki Miejskiej – Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Oświęcim. Na miejsce udał się m.in. patrol Policji, Straży Miejskiej, a także zastępca prezydenta Oświęcimia.

Ponownie, tym razem na terenie MPOŚ, dokonano pomiaru specjalistyczną aparaturą wyskalowaną na obecność w powietrzu metanu, amoniaku oraz siarkowodoru. Żadne z pomiarów nie wykazało obecności niebezpiecznej substancji w powietrzu.

Należy także podkreślić, że Zakład Rolniczo-Przemysłowy „Farmutil HS” współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu celem ustalenia źródła lub sprawcy przykrego zapachu wyczuwalnego w powietrzu.

Jedno jest pewne – zaznacza starosta oświęcimski Józef Krawczyk. – Przeprowadzone szczegółowe kontrole jednoznacznie pozwoliły wykluczyć z grona podejrzanych podmiotów jednostki będące pod jurysdykcją Starostwa Powiatowego – dodaje starosta oświęcimski.
(NL)

- REKLAMA -

Popularne

Dodaj komentarz

Zator
pochmurno z przejaśnieniami
2.7 ° C
5.6 °
-0.6 °
75 %
5.7kmh
75 %
nie
3 °
pon
4 °
wt
4 °
śr
7 °
czw
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -