9.1 C
Zator
sobota, 2 marca 2024
- REKLAMA -

Ekoaktywni w Dolinie Karpia. Warsztaty dla młodzieży polsko – ukraińsko – gruzińskiej

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Warsztaty dla młodzieży polsko – ukraińsko – gruzińskiej w ramach programu Erazmus+ Fundacja Eurointegracja z Krakowa, Stowarzyszenie Lileya z Kijowa, Organizacja Kazbegi LAG ze Specmindy, we współpracy z miastem Zator i Lokalną Grupą Działania Dolina Karpia       

W Dolinie Karpia wokół Zatora tuż po świętach Wielkiej Nocy pojawią się goście z trzech krajów: Polski, Ukrainy i Gruzji, biorący udział w międzynarodowych warsztatach ekologicznych programu Erasmus +, w ramach prowadzonego przez Fundację Eurointegracja projektu „Ekoaktywni – w akcji”.

Warsztaty trwające od 10 do 23 kwietnia 2023 roku skierowane są do młodych osób zainteresowanych ekologią, aktywnych i otwartych, chcących zmieniać świat na lepsze. Uczestnicy będą uczyć się, jak organizować akcje proekologiczne i sami zrealizują takie wydarzenie na rynku w Zatorze w dniu 16.04 (niedziela) o godzinie 12.30. Zagadnienia ekologii poznają na przykładzie Doliny Karpia, obszaru o wyjątkowych walorach przyrodniczych i kulturowych. Swoje wrażenia przekażą lokalnej społeczności poprzez wystawę fotograficzną z własnymi pracami, na której wernisaż zapraszamy w dniu 21.04 do hotelu Radocza. Przeprowadzą też akcję „Ecowalking”, czyli spacer ze zbieraniem śmieci. W programie warsztatów jest zwiedzanie okolicy, wizyta w Krakowie i zabawa w Energylandii. Młodzież będzie pracować z uznanymi ekspertami, a są wśród nich m.in. Dominika Zaręba, autorka książki Turystyka Ekologiczna PWN, prezes Stowarzyszenia „Greenways Polska” i przewodnicząca Rady Funduszu Partnerstwa, Olga Gałek, autorka marki Doliny Karpia, Wiceprezes Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA, Cecylia Malik – artystka wizualna, malarka, performerka i reżyserka filmowa, autorka wielu wystaw i projektów artystycznych, Albin Marciniak – dziennikarz i prezes Klubu Podróżników Śródziemie, inicjator i organizator akcji „Sprzątanie Gór”, Franciszek Sałaciak i Anna Świątek – pomysłodawcy i koordynatorzy Ekomuzeum Doliny Karpia, ekolodzy z Towarzystwa Na Rzecz Ziemi oraz Sergej Vakarin – prezes Ukraine Information Society, prowadzący projekty proekologiczne z ukraińskim kosmonautą Leonidem Kadeniukiem. Projekt ma wsparcie burmistrza Zatora Mariusza Makucha, lokalnych samorządów, organizacji i działaczy ekologicznych, zakłada też współpracę z młodzieżą z miejscowych szkół.

Uczestnicy zyskają porcję solidnej wiedzy i umiejętności, świetną zabawę, niezapomniane przeżycia, nowe doświadczenia, sympatyczne znajomości, wzmocnią kompetencje potwierdzone certyfikatami Youthpass.

Miejsce warsztatów: Hotel Radocza Park ***, ul. Parkowa 1, 34 -100 Radocza k. Wadowic

Informacje: Fundacja Eurointegracja, e-mail: eurokariera@gmail.com,

Elżbieta Tomczyk-Miczka, tel. 501411416, Natalia Bako-Szczurowska tel. 502514714

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.1 ° C
11.5 °
8 °
84 %
1.8kmh
98 %
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
16 °
wt.
9 °
śr.
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -