15.8 C
Zator
sobota, 24 lipca 2021
- REKLAMA -

#DOLINA KARPIA Questy – wiślanym szlakiem galarów…

Musisz przeczytać

- REKLAMA -
Stowarzyszenie Doliny Karpia zaprasza na questy.
Ahoj Questowicze! Wszystkie ręce na pokład, bo mamy dla Was niespodziankę, czyli quest pt. „Wiślanym szlakiem galarów – wyprawa kajakowa”! Jest to coś w sam raz dla wszystkich wilków morskich, ale także pasjonatów piękna polskich rzek i kanałów oraz tych wszystkich ciekawostek, które są z nimi związane.
Quest kajakowy to również przypływ adrenaliny i buzowanie endorfin. A zatem przygotujcie się na podziwianie pięknej nadbrzeżnej przyrody
, majestatycznych budowli i obiektów hydrotechnicznych napotkanych na Drodze Wodnej Górnej Wisły ze Spytkowic do Brzeźnicy oraz mnóstwa historii o lokalnym galarnictwie.
Podczas tego wyjątkowo urokliwego questu przepłyniecie aż 10 km, co zajmie ok. 2-3 godzin, oraz poczujecie się jak XV-wieczni flisacy, którzy w pocie czoła spławiali drogocenne towary do Krakowa i dalej w głąb dawnej Rzeczypospolitej. Wiosłując równie zamaszyście, poznacie też ideę Roku Rzeki Wisły i historię ratowania wawelskich skarbów
podczas wybuchu II wojny światowej
. A ponadto przekonacie się, że w latach powojennych Wisła i Kanał Łączański ponownie rozpalały wyobraźnię polskich planistów, którzy upatrywali w nich ważny szlak komunikacyjny dla krajowego przemysłu.
 UWAGA: Trasa tego questu to również aktywny  Szlak Żeglowny, dlatego ze względów bezpieczeństwa stosujcie się do przepisów żeglugi śródlądowej oraz czytajcie napotkane znaki i tablice informacyjne.
PS Nie zapomnijcie o zdobyciu pieczęci do Paszportu Odkrywcy.
 QUEST, PASZPORT ODKRYWCY I APLIKACJĘ QUESTY – WYPRAWY ODKRYWCÓW można pobrać z:

Z questowym pozdrowieniem,
Załoga Organizatorów

Mikroprojekt „Questy w Dolinie Karpia” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa.
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
rozproszone chmury
15.8 ° C
18.1 °
12.9 °
87 %
1.3kmh
27 %
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon
28 °
wt.
28 °
śr
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -