- Reklama - strony internetowe dla noclegów

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze poza atrakcyjnością swoich urządzeń i instalacji rozrywkowych, stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dowodem tego były przeprowadzone ćwiczenia w zakresie akcji ewakuacyjno-ratowniczej, które zorganizowano w ścisłej współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 przedstawicieli służb mundurowych oraz medycznych. Wśród nich 57 osób z państwowej jednostki Straży Pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego w Oświęcimiu, 4 jednostki lokalne Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości, grupa ratownictwa medycznego z OSP Kęty Podlesie, a także Państwowe Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu i policjanci z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu oraz Komisariatu w Zatorze.

To nie pierwsze ćwiczenia ewakuacyjno-ratunkowe realizowane na terenie Parku Rozrywki Energylandia, jednak pierwsze z tak wielkim rozmachem i zaangażowaniem tak licznego zespołu ludzi. W zeszłym roku Energylandia także współorganizowała akcję ratunkową, w której brały udział zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Tegoroczna edycja była dużo bardziej rozbudowanym treningiem wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo w naszym kraju oraz Gości przebywających na terenie Energylandii.

Pierwszym zadaniem w zaplanowanym scenariuszu ćwiczeń było podjęcie niezbędnych czynności w ramach potencjalnego zagrożenia chemicznego. Liczyła się szybkość interwencji Ochrony oraz Ratowników medycznych Parku, rozpoznanie zdarzenia, do którego doszło i podjęcie dalszych kroków, zgodnych z przyjętymi procedurami. W ćwiczeniach badana była także skuteczność służb mundurowych i medycznych oraz współpraca między wewnętrznymi, a zewnętrznymi jednostkami biorącymi udział w zdarzeniu.

Warto podkreślić, że przeprowadzone ćwiczenia, biorąc pod uwagę charakter miejsca, gęstość zabudowy, a także liczność turystów, były pierwszymi zrealizowanymi na taką skalę ćwiczeniami w całym powiecie oświęcimskim.

Tego dnia zrealizowano także dodatkowe ćwiczenia ewakuacyjne z użyciem specjalistycznego sprzęty PSP w Oświęcimiu z zainstalowanym podnośnikiem hydraulicznym. Sprawdzano możliwy wyjazd do urządzeń wysokościowych, drożność dróg, a także pole manewru wysięgnika.

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOsiek, Witkowice – pościg za motocyklistą
Następny artykułKIWI – debiut na polskiej scenie rozrywkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here