22.4 C
Zator
niedziela, 5 lipca 2020
- REKLAMA - Noclegi, restauracja Zator

Ćwiczenia ewakuacyjno-ratunkowe w Energylandii – FOTO / VIDEO relacja

Musisz przeczytać

Już dziś otwarty jest nowy ośrodek wypoczynkowy w Zatorze

W malowniczej miejscowości Zator powstał nowoczesny ośrodek wypoczynkowy Forest Camp. Właściciele ośrodka dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić przyjezdnym gościom jak najlepszy wypoczynek. W tym...

Zbigniew Biernat został komisarzem Czernichowa

Zbigniew Biernat, były burmistrz Zatora oraz były poseł z okręgu chrzanowskiego został komisarzem w gminie Czernichów po śmierci wójta Szymona Łytka. W gminie nie...

#ZATOR Powalone drzewo, którego sprawcą był… Bóbr!

Dziś (1 lipca) w godzinach porannych druhowie z OSP Zator zostali zadysponowani do powalonego drzewa w Rudzach na ul. Dworskiej. Po dojeździe na miejsce...

Nowe numery telefonów do jednostek Policji

Od czwartku 2 lipca 2020 będą funkcjonować nowe numery telefonów do komend Policji na terenie całej Polski. Poniżej prezentujemy nowe numery telefonów do jednostek...
- REKLAMA -

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze poza atrakcyjnością swoich urządzeń i instalacji rozrywkowych, stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dowodem tego były przeprowadzone ćwiczenia w zakresie akcji ewakuacyjno-ratowniczej, które zorganizowano w ścisłej współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 przedstawicieli służb mundurowych oraz medycznych. Wśród nich 57 osób z państwowej jednostki Straży Pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego w Oświęcimiu, 4 jednostki lokalne Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości, grupa ratownictwa medycznego z OSP Kęty Podlesie, a także Państwowe Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu i policjanci z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu oraz Komisariatu w Zatorze.

To nie pierwsze ćwiczenia ewakuacyjno-ratunkowe realizowane na terenie Parku Rozrywki Energylandia, jednak pierwsze z tak wielkim rozmachem i zaangażowaniem tak licznego zespołu ludzi. W zeszłym roku Energylandia także współorganizowała akcję ratunkową, w której brały udział zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Tegoroczna edycja była dużo bardziej rozbudowanym treningiem wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo w naszym kraju oraz Gości przebywających na terenie Energylandii.

Pierwszym zadaniem w zaplanowanym scenariuszu ćwiczeń było podjęcie niezbędnych czynności w ramach potencjalnego zagrożenia chemicznego. Liczyła się szybkość interwencji Ochrony oraz Ratowników medycznych Parku, rozpoznanie zdarzenia, do którego doszło i podjęcie dalszych kroków, zgodnych z przyjętymi procedurami. W ćwiczeniach badana była także skuteczność służb mundurowych i medycznych oraz współpraca między wewnętrznymi, a zewnętrznymi jednostkami biorącymi udział w zdarzeniu.

Warto podkreślić, że przeprowadzone ćwiczenia, biorąc pod uwagę charakter miejsca, gęstość zabudowy, a także liczność turystów, były pierwszymi zrealizowanymi na taką skalę ćwiczeniami w całym powiecie oświęcimskim.

Tego dnia zrealizowano także dodatkowe ćwiczenia ewakuacyjne z użyciem specjalistycznego sprzęty PSP w Oświęcimiu z zainstalowanym podnośnikiem hydraulicznym. Sprawdzano możliwy wyjazd do urządzeń wysokościowych, drożność dróg, a także pole manewru wysięgnika.

- REKLAMA - Noclegi, restauracja Zator

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
bezchmurnie
22.4 ° C
24 °
21.1 °
64 %
3.1kmh
0 %
nie
21 °
pon
26 °
wt
19 °
śr
21 °
czw
24 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -