4.1 C
Zator
piątek, 22 stycznia 2021
- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Ćwiczenia ewakuacyjno-ratunkowe w Energylandii – FOTO / VIDEO relacja

Musisz przeczytać

#PIOTROWICE Mężczyzna zatruł się dymem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do śmierci 68 – letniego mieszkańca Piotrowic....

Sezonowa wyprzedaż w Salonie Magia Wnętrz w Zatorze. Upoluj wymarzone produkty w super cenie!

Salon Magia Wnętrz zaprasza na wyprzedaż sezonową do -50%. Jeżeli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie nie ponosząc przy tym dużych kosztów, skorzystaj z naszej wyprzedaży wyposażenia wnętrz. Czasem...

Reprezentantka z Doliny Karpia, Alicja Kucia w gali finałowej Miss Polski Nastolatek.

Alicja Kucia pochodzi z Bachowic i została okrzyknięta najpiękniejszą nastolatką w Małopolsce. Już jutro będzie się starać o tytuł Miss Polski w swoim przedziale...

#ZATOR Szczepienia przeciw covid -19 na terenie naszej gminy.

Informacja dyrektora SZOZ w Zatorze o szczepieniach przeciw COVID-19 na terenie gminy Zator Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zatorze został zakwalifikowany do  Narodowego Programu Szczepień...
- REKLAMA -

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze poza atrakcyjnością swoich urządzeń i instalacji rozrywkowych, stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dowodem tego były przeprowadzone ćwiczenia w zakresie akcji ewakuacyjno-ratowniczej, które zorganizowano w ścisłej współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 przedstawicieli służb mundurowych oraz medycznych. Wśród nich 57 osób z państwowej jednostki Straży Pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego w Oświęcimiu, 4 jednostki lokalne Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości, grupa ratownictwa medycznego z OSP Kęty Podlesie, a także Państwowe Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu i policjanci z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu oraz Komisariatu w Zatorze.

To nie pierwsze ćwiczenia ewakuacyjno-ratunkowe realizowane na terenie Parku Rozrywki Energylandia, jednak pierwsze z tak wielkim rozmachem i zaangażowaniem tak licznego zespołu ludzi. W zeszłym roku Energylandia także współorganizowała akcję ratunkową, w której brały udział zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Tegoroczna edycja była dużo bardziej rozbudowanym treningiem wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo w naszym kraju oraz Gości przebywających na terenie Energylandii.

Pierwszym zadaniem w zaplanowanym scenariuszu ćwiczeń było podjęcie niezbędnych czynności w ramach potencjalnego zagrożenia chemicznego. Liczyła się szybkość interwencji Ochrony oraz Ratowników medycznych Parku, rozpoznanie zdarzenia, do którego doszło i podjęcie dalszych kroków, zgodnych z przyjętymi procedurami. W ćwiczeniach badana była także skuteczność służb mundurowych i medycznych oraz współpraca między wewnętrznymi, a zewnętrznymi jednostkami biorącymi udział w zdarzeniu.

Warto podkreślić, że przeprowadzone ćwiczenia, biorąc pod uwagę charakter miejsca, gęstość zabudowy, a także liczność turystów, były pierwszymi zrealizowanymi na taką skalę ćwiczeniami w całym powiecie oświęcimskim.

Tego dnia zrealizowano także dodatkowe ćwiczenia ewakuacyjne z użyciem specjalistycznego sprzęty PSP w Oświęcimiu z zainstalowanym podnośnikiem hydraulicznym. Sprawdzano możliwy wyjazd do urządzeń wysokościowych, drożność dróg, a także pole manewru wysięgnika.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
bezchmurnie
4.1 ° C
7 °
2.2 °
65 %
1kmh
0 %
pt
7 °
sob
7 °
nie
1 °
pon
0 °
wt
0 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -Olejki z konopi CBD
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -