12.2 C
Zator
wtorek, 28 maja 2024
- REKLAMA -

Amelia Kulawik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Graboszycach zwyciężczynią wojewódzkiego konkursu „Patrzeć i być widocznym”

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie w październiku – listopadzie br. zorganizował konkurs na animację z bezpieczeństwa ruchu drogowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. „Patrzeć i być widocznym”.

Do konkursu można było zgłaszać filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji. Celem konkursu było kształtowanie właściwych nawyków i zachowań dzieci i młodzieży na drodze, oraz uświadomienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Akcja celowo została zorganizowana w okresie jesienno – zimowym niebezpiecznym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie dla pieszych. Wykonane przez uczniów animacje, zawierały bardzo ważne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. W większości materiałów pokazane były niebezpieczne sytuacje polegające na przechodzeniu przez jezdnię przy równoczesnym wpatrywaniu się w ekran smartfona. Wielu uczniów wskazało jak ważna jest widoczność pieszego na drodze, a tym samym przypomnieli o obowiązku posiadania elementów odblaskowych poruszając się w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza.

To jak dzieci i młodzież widzą bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Z pewnością część prac powstała w konsultacji z rodzicami. To bardzo istotne gdy w domu, całymi rodzinami rozmawia się oraz utrwala przepisy ruchu drogowego. Zwycięskie materiały animacyjne zostaną wykorzystane jako materiały edukacyjne, prezentowane podczas różnego rodzaju szkoleń, a także na stronach internetowych Policji oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przesłanych zostało blisko 100 materiałów zawierających animacje z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Jury Konkursu składające się z przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie przez kilka dni przeglądało nadesłane prace aby wyłonić najlepsze. Nie było to proste, gdyż poziom był bardzo wysoki.

Ostatecznie zwyciężczynią konkursu została mieszkanka Gminy Zator Amelia Kulawik uczennica z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Graboszycach.

Serdecznie gratulujemy.

Obejrzyj zwycięską zwycięską pracę Amelii Kulawik:

 

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
12.2 ° C
15.9 °
11 °
77 %
1.9kmh
3 %
wt.
24 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
21 °
sob.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -