9 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

Policjanci eliminują pijanych rowerzystów z dróg.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach, bezustannie eliminują kierowców i rowerzystów, którzy stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. W miniony poniedziałek (26.07.2021) w ręce mundurowych wpadło, kilku pijanych rowerzystów.

O godzinie 18.30 pijanego rowerzystę jadącego ulicą Długą w Przeciszowie wypatrzyli policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 57 – letni mieszkaniec Przeciszowa wsiadł na rower mając 2,2 promila alkoholu.

Tuż przed 20.00 również na terenie Przeciszowa, lecz na ulicy Krakowskiej zatrzymany do kontroli drogowej, przez zatorskich policjantów, został 60 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,5 promila alkoholu.

W związku z kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości,  wobec sprawców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu.

W ciągu blisko siedmiu miesięcy br. na drogach powiatu oświęcimskiego zatrzymanych zostało już 205 uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownicę wsiedli po alkoholu. Aż 74 z zatrzymanych stanowili nietrzeźwi rowerzyści.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie na drodze, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

INFO:KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9 ° C
12.5 °
7 °
77 %
2.2kmh
96 %
pon.
12 °
wt.
16 °
śr.
11 °
czw.
14 °
pt.
15 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -