20.5 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

Festiwal Tańca Zator 2024

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

8 i 9 czerwca w Zatorze będzie bardzo tanecznie. Przed nami Festiwal Tańca Zator 2024. Mamy dla Was regulamin i karty zgłoszeniowe!

Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze organizuje Festiwal Tańca Zator 2024 – przegląd małych form tanecznych w dniu 8-9 czerwca 2024 r. w  sali koncertowej ROK Zator (Plac Jana Matejki 1)

Celem konkursu jest popularyzacja tańca, rozwijanie zamiłowania do tańca, konfrontacja i integracja środowisk tanecznych oraz propagowanie aktywnej formy wypoczynku.

Konkurs odbędzie się w  dwóch kategoriach:

I – szkoły tańca, kluby tańca, studio tańca (solo, duet, małe zespoły)
II – domy kultury, szkoły, świetlice, kluby środowiskowe (solo, duet, małe zespoły)

oraz w  następujących grupach wiekowych:

gr.I – Przedszkolaki i kl.0
gr.II – Klasy I-III szkoły podstawowej
gr.III – Klasy IV-VI
gr.IV – Klasa VII, VIII
gr.V – Szkoły średnie i wyżej
gr.VI- Seniorzy (po 60 r.ż.)

– o przynależności do danej kategorii wiekowej decyduje wiek większości składu zespołu

– o przynależności do danej kategorii wiekowej duetu decyduje wiek starszego tancerza

Organizator po otrzymaniu i analizie zgłoszeń może dokonać zmian w kategoriach i grupach.

 • Harmonogram prezentacji wraz z podziałem na grupy wiekowe opublikowany zostanie  po zamknięciu listy uczestników, na stronie internetowej organizatora: www.rokzator.pl.
 • Uczestnicy konkursu muszą zaprezentować jeden układ taneczny lub wiązankę tańców, prezentacja jednak nie może przekraczać 4 minut. Prezentowane mogą być: układy tańca towarzyskiego, nowoczesnego, ludowego,  hip-hop, jazz, cheerleaders, inscenizacje taneczne, suity taneczne oraz inne formy tańca .
 • UWAGA!!! W związku z ograniczonymi wymiarami sceny (wymiar sceny: 6 x 5 m), prosimy o dostosowanie ilości członków w zespołach do warunków technicznych. Niestety, nie spełniamy wymogów technicznych dla dużych zespołów.
 • Prezentacje mogą mieć formę pokazów: solo, duet, zespół (od 3 osób)
 • Komisja konkursowa oceniać będzie według następujących kryteriów:

– dobór repertuaru,
– poczucie rytmu,
– choreografia i estetyka wykonania,
– ogólny wyraz artystyczny.

 • Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone statuetkami, natomiast wszystkie otrzymują dyplomy, a uczestnicy słodki poczęstunek.
 • Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić na karcie uczestnictwa w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 maja 2024 r. godz.15.00 w biurze Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze Plac Jana Matejki 1, lub przesłać drogą elektroniczną na adres: konkurs@rokzator.pl.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń Organizator, w związku z ograniczonymi możliwościami technicznymi, może wcześniej zamknąć listę zgłoszeń.

  • Uczestnicy indywidualni składają wypełniony formularz zgłoszenia w części A oraz B,
  • Duety składają wypełniony formularz w części A, a zgłoszenia  zawierające dane osobowe dodatkowo załącznik „oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych w sprawie przetwarzanie danych osobowych i utrwalania wizerunku uczestnika konkursu ” – dla każdego uczestnika oddzielnie.
  • Zespoły składają wypełniony formularz tylko w części A.
  • W każdej grupie wiekowej istnieje możliwość zgłoszenia dowolnej ilości uczestników z zastrzeżeniem, że jeden uczestnik nie może wystąpić solo i w duecie (musi wybrać jedną formę), pozostałe konfiguracje są dozwolone.
  • Złożenie karty uczestnictwa jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu.
 • UWAGA!!! Podkłady  w formacie MP3 na pendrivie mają być dostarczone do reżyserki ROK Zator bezpośrednio przed występem.

Festiwal Tańca – Przegląd Form tanecznych ma charakter imprezy otwartej, warunkiem uczestnictwa w zmaganiach konkursowych jest terminowe złożenie karty uczestnictwa. Uczestnictwo w przeglądzie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu, w tym również wyrażeniem zgody, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r (t.j. Dz.U. 2006 r. Nr 90 poz. 631 z późn. zm.) na nieodpłatne utrwalenie wizerunku, w formie fotografii analogowej i cyfrowej, w ramach uczestnictwa w imprezie oraz jej nieodpłatnego rozpowszechniania przez organizatorów bez ograniczeń terytorialnych i czasowych w materiałach dotyczących promocji imprezy oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych  dla potrzeb własnych podmiotu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz.926 z późn. zm.)

REGULAMIN DO POBRANIA >>>TUTAJ<<<

KARTA UCZESTNICTWA DO POBRANIA >>>TUTAJ<<<

OŚWIADCZENIE DO POBRANIA >>>TUTAJ<<<

Info: ROK Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20.5 ° C
22.9 °
17.7 °
50 %
2.8kmh
97 %
sob.
19 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -