Zator
sobota, 20 kwietnia 2024

Rita Malinkiewicz nową Wicemistrzynią Polski MTB 2016

Musisz przeczytać

Po raz pierwszy od 2013 roku, kiedy to nasze zawodniczki jako jedyne w kraju zdobyły dwa złote medale, do kolekcji zatorskich kolarzy zawitał kolejny, wreszcie w ich koronnej dyscyplinie. W międzyczasie zdobywali wiele tytułów mistrza kraju w kolarstwie szosowym, przełajowym i maratonach, jednak na medal w MTB XCO należało czekać, aż 3 lata. Teraz klątwa została przełamana za sprawą Rity Malinkiewicz. Na bardzo trudnej technicznie trasie Rita po starcie jechała na trzeciej pozycji, by po chwili objąć prowadzenie w stawce zawodniczek do lat 23. Od 3 rundy nasza zawodniczka zajmowała drugą lokatę i nie oddała jej aż do mety. Mimo, że Rita jest aktualną Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym, to jak sama przyznaje, srebro zdobyte w Gielniowie jest dla niej ważniejsze. Brak zgrupowania szkoleniowego i kontuzja, która stawiała pod znakiem zapytania walkę o tytuły Mistrza Polski, nie pomagały w walce o osiągnięcie wyznaczonego celu. Jednak włożona praca przyniosła efekt.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy choćby dobrym słowem wspierają naszą pracę. To dla nich należy zadedykować nasze sukcesy. Podziękowania należą się również dla osób które przyczyniły się do szybkiej rehabilitacji naszej zawodniczki po groźnej kontuzji odniesionej podczas startu w Mistrzostwach Świata. W wyścigu w klasyfikacji open, zwyciężyła nasza kandydatka do medalu podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 – Maja Włoszczowska. Kolejna nasza zawodniczka, Dagmara Drabik zajęła dziesiątą lokatę w elicie kobiet.

Foto i tekst: Sebastian Żabiński